Takíto tvrdí John Wolfhooker ešte neboli

Česko-slovenská partia JOHN WOLFHOOKER sa po niekoľkých mesiacoch hlási o slovo novým singlom 313. Ten je zatiaľ najtvrdšou nahrávkou, akú táto kapela kedy vydala. Progresívne podladené gitary podčiarknuté screamom dopĺňajú melodické refrény a videoklip, pred ktorým by sa mali schovať všetci epileptici.

 

Prečo taký žánrový skok? Na škatuľky sa chalani nikdy veľmi nehrali. „Chceli sme konečne nahrať tvrdú pieseň, tak sme ju jednoducho urobili,“ vysvetľuje gitarista Rony Janeček.

 

Text skladby tiež nie je práve ružový. „Písal som o striedavých náladách paranoje, hnevu a úzkosti, ktorými človek prechádza po ukončení dlhodobého vzťahu. Keď sme dávali dokopy materiál na nový album, neprežíval som práve veselé obdobie a písanie mi veľmi pomáhalo tieto stavy ventilovať,“ vysvetľuje spevák kapely Martin Čupka.

 

O produkciu a mix sa opäť postarala samotná kapela. Mastering ale tentokrát Wolfhookerom zhotovil Acle Kahney z britskej progmetalovej kapely TesseracT.

 

Vo videoklipe môžete vidieť John Wolfhooker vo svojom prirodzenom prostredí na ich najväčších tohtoročných koncertoch. „Pôvodný plán bol natočiť one shot videoklip z nášho vlastného koncertu v Paláci Akropolis. Potom sme ale v priebehu niekoľkých týždňov dostali možnosť zahrať si koncerty s kapelami Enter Shikari a Hollywood Undead a prišlo nám ako veľká škoda nevyužíť možnosť natočiť závery aj na týchto akciách,“ dodáva basgitarista Filip Vlček.

 

O zábery z Palácu Akropolis sa postaral David Keyns, z Fóra Karlín a Tipsport Areny potom ich dvorný forograf Rusty Shepherd. Postprodukciu a finálny vizuál má na svedomí opäť bubeník kapely Adrian Janeček, ktorý s FERO Production natočil pre kapelu väčšinu klipov.

 

313 je zatiaľ druhým singlom z rovnomenného albumu, ktorý vyjde už čoskoro. Presný dátum ale kapela stále drží v tajnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *