Tajomný one man projekt Midnight

Američan pod pseudonymom Athenar pôsobí nenápadne v civilnom živote. Vo svojom súkromí však tvorí besnú muziku a halí si hlavu do čiernej handry. Aj keď vo svojej hudbe v pesničkách nahráva všetky nástroje, nepovažuje sa za dobrého muzikanta.

Prečo sa teda Athenar, civilným menom Jameson Walters, pustil do tvorenia vlastnej muziky? Pretože podľa jeho slov mu chýbala v metalovej hudbe presne taká muzika, akú teraz produkuje on sám. V jeho hudbe cítiť širokú paletu metalových vplyvov, ale nepohrdne ani punkom.

Midnight dal o sebe prvýkrát vedieť demo nahrávkou z roku 2003. Jeho jediný člen Athenar má však veľmi pestrú hudobnú aktivitu. Objavil sa na rôznych splitkách, kompiláciách, živých vystúpeniach či EPčkach.

Naposledy sme o projekte Midnight mohli počuť 24. januára tohto roka. Vtedy totiž vyšiel album Rebirth By Blasphemy. A čo o ňom povedal jeho jediný účinkujúci? „Rebirth of Blashphemy je znovuzrodenie. Je to o zmene v živote, je to znovuzrodenie robenia čokoľvek, čo chceš a vidieť to, čo sa po tom stane. Je to o chopení sa príležitostí a chytiť šancu v živote.“

Tento zaujímavý počin určite stojí za povšimnutie. Vypočuť ukážku sa dá hneď teraz. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *