Tableau Mort: Black metal v sutanách okorenený príznačnou atmosférou

Pomerne mladá kapela Tableau Mort vznikla v Londýne, ale muzikanti majú rumunský pôvod. Členovia kapely pochádzajú z iných formácií ako Sin, Fall or Justonefix, Havok.

V roku 2018 títo pekelníci pracovali na svojom novom albume, ktorý bol nahratý v období 2018 a 2019. Tableau Mort pre prípravu materiálu vypustili do sveta dva single: Impending Corruption a Fall of Man. Druhá zo zmieňovaných sa nachádza aj na americkej kompilácii Heretic.

Tableau Mort nie je rýdzo black metalovou kapelou. Inšpiráciu čerpá aj z iných metalových žánrov, ale zakladá si na vytvorení atmosféry, emocionálneho zvuku, ktorý dbá na melodiku, ale nezabúda na melanchóliu. Spojenie, ktoré určite zaujme nielen z hľadiska techniky, ale hlavne emocionálneho náboja.  

V roku 2019 kapela oznámila spoluprácu s Loudrage Music a vydala album Veil of Stigma. Book I: Marko of Delusion. Recenzie na tento počin boli priaznivé.

Tableau Mort sa zúčastnili na viacerých významných koncertoch a festivaloch najmä v Británii. Kvôli svojim teatrálnym vystúpeniam v farárskych sutanách sú často prirovnávaní k poľským bratom Batushka.

Pred pár mesiacmi vydali prvý oficiálny videoklip Ignorance (Tapestry Sewn Pt.II). Druhý singel Heresy: Upon the Altar vyšiel nedávno.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *