Sziget festival, letná dovolenka v znamení hudby

Chceš sa stať súčasťou jedného z najväčších multikultúrnych festivalov v Európe? Tak príď na krásny ostrov do centra Budapešti a zaži kompletnú festivalovú dovolenku. Čaká ťa non-stop párty, živé koncerty, medzinárodná spoločnosť a všetky turistické atrakcie, ktoré ti ponúka historická Budapešť.

V poradí 22. ročník sa bude konať v dňoch od 11. do 18. augusta a očakávať môžete rôznu zmes hudobných žánrov od popu, cez elektro, po fajnovú rockovú muzičku.

Pre nás, rockerov, stoja za zmienku americký punkáči modernej doby Blink-182, ktorí za svoju viac ako 20-ročnú kariéru stihli nahrať mnoho hitov a predať milióny albumov.

Zmes metalcoru a pop-punku nám predstaví známa americká kapela A Day To Remember. 

Sziget festival, letná dovolenka v znamení hudby

Svoju tmavú, ale zato melodickú hudbu predvedie kapela Placebo, ktorá je tiež známa svojimi vynikajúcimi živými vystúpeniami.

Rockeri, ktorí si radi zapogujú, určite nesmú vynechať koncert ska-punkovej kapely Ska-P pôvodom z Madridu.

Za zmienku taktiež stojí elektronické zoskupenie The Prodigy, ktorých vystúpenie si z vlastnej skúsenosti dovolím označiť za magické, či už po hudobnej, alebo svetelnej stránke. 

Nie, nekončíme. Americká rocková kapela Jimmy Eat World príde na Sziget tiež, a s nimi aj post-punková kapela z Veľkej Británie The Kooks, indie-rocková kapelka Klaxons, a nesmiem nespomenúť rockovú kapelu zo slnečnej Californie Queens of The Stone Age a mnoho, mnoho ďalších.

Festivalové permanentky, ale aj jednodňové vstupenky sú v predaji prostredníctvom siete Ticketportal a oficiálneho webu www.szigetfestival.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *