Synthetically Revided vydávajú CD po pätnástich rokoch

Nie je to tak dávno, čo sme boli na návšteve v Ružomberku za kapelou Ataraxia. Vtedy sme mali možnosť sa stretnúť aj s Jurom Haríňom, aby nám povedal niečo o novom labeli Slovak Metal Army. Vydavateľstvo je tu ,,päť dní aj s cestou“ a už má na konte okrem iných Ataraxiu, Stercore a po novom aj kapelu SYNTHETICALLY REVIDED. Teraz si však povieme niečo viac o kapele Synthetically Revided a jej poslednom počine alebo archívnej prvotine. Prečo? 

 

Kapela z Partizánskeho vznikla v roku 1999. Zakladajúci členovia boli Rado (gitara), Pedro (basa) a Boris (bicie). Vokalista Frank pribudol až v roku 2000. Koncertovať začali už v roku 2001 a  o rok neskôr nahrávať debutové demo v štúdiu Moonset. K vydaniu však nikdy nedošlo a kapela sa na dlhých 15 rokov odmlčala. Až teraz, vďaka vydavateľstvu SMA, sa ich skladby dostali na CD nosič. Zrejme sa jedná o limitovanú edíciu a v podstate spomienku na kapelu, keďže to na reunion nevyzerá.

 

Album, či skôr demo bez mena, pozostáva zo štyroch skladieb s názvami Cerebral Discharge, Cut The Life Cord, Intensive Manslaughter a Guttural Sodomy. Z bookletu sa dozviete len mená a dátum nahrávania, texty absentujú úplne. Ale jedná sa o tvrdý brutal death metal, takže texty sú v podstate irelevantné. Sú to len ťažko rozpoznateľné zvuky doplnené o riadne klepanice a priamočiare gitarové zavýjanie typické pre tento druh metalu. Je to žáner, ktorý vám buď sadne, alebo nie, pretože prispôsobiť sa mu je obtiažne, ba niekedy nemožné. No určité kvality sa tomuto demu zo začiatku nášho milénia uprieť nedajú. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *