Symfobia prvýkrát v slovenčine

Napriek tomu, že SYMFOBIA je naša domáca kapela pochádzajúca z Nitry, zatiaľ nikdy nič nenahrala v materinskom jazyku, iba v angličtine. Až doteraz. Na scénu prichádza skladba Človek.

 

Skupina do prvej slovenskej piesne vložila silný odkaz. Je akýmsi návratom k človeku v časoch, kedy skôr prekvitá ,,fejk“. Podáva obraz dnešnej spoločnosti plnej prázdnych fráz a pripomína to, čo je naozaj dôležité.

 

Text napísala speváčka Erika na hudbu k už existujúcej piesni v angličtine From The Ashes a do veľkej miery sa v ňom inšpirovala momentálnou stratou hodnôt a slušnosti, kde poznanie a láska sú zanietené túžbou po moci a chamtivosti. Hlavný odkaz skladby sa nesie v duchu prebudenia a v snahe vyvarovať sa chybám, ktoré ľudstvo opakovane pácha. Človek má viac dôverovať svojej intuícii a srdcu a nezabúdať, že iba láska napraví chyby tam, kde niet viac poznania.

 

Okrem novinky v jazyku však táto symfonicko-metalová lahôdka prvýkrát od vzniku spolupracovala s nejakým hosťujúcim hudobníkom. Ich prvým hosťom sa stal Jimmy Cimbala, ktorý ku skladbe prispel gitarovým sólom. Zároveň sa v Jimmyho štúdiu v Seredi natáčal aj videoklip, ktorý vznikal priamo počas nahrávania skladby.

 

Symfobia momentálne dokončuje svoj druhý album, na ktorom fanušíkovia nájdu aj spomínanú a ich zatiaľ jedinú slovenskú skladbu Človek.


Použité zdroje:
Foto: FB kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *