Symfobia pripravuje nový album

Symfonicmetalová kapela SYMFOBIA z Nitry stíha popri množstve koncertov aj práce na novom, v poradí druhom štúdiovom albume. A že tých koncertov nebolo málo a skupina je na vlne úspechu, značí napríklad aj účasť na festivaloch ako Topfest, Masters Of Rock, Benátska noc či Rock pod Kameňom.

 

Na novom materiáli pracujú v štúdiu Echo Studios & Promotion Braňa Jurnečku v Bratislave. Gitary spoločne s basou sa nahrávali pod záštitou Randal Group Production Jimiho Cimbalu v Seredi. Finálny mix a mastering sa bude robiť vo Fínsku pod dohľadom Miku Jussilu, ktorý spolupracoval s kapelami ako Stratovarius, Moonsorrow či Amorphis.  „V súčasnosti máme hotové dve piesne. Ostatné skladby chceme nahrať do konca tohto roka,“ povedal gitarista Milan Sitár.

 

Piesne budú na novom albume kratšie ako na tom prvom Way Of The Queen. Názov ešte netuší ani samotná kapela. „Novinku by sme chceli vydať približne niekedy v marci 2017, aby sme vedeli pripraviť koncertný program pre budúce leto už aj s piesňami z novinky,“ prezrádza Milan o dátume vydania.

 

Hosťom na albume by mal byť uznávaný slovenský gitarista Paľo Chodelka. „Paľo nám prisľúbil spoluprácu, no všetko záleží od toho, ako bude mať čas,“ doplnil Sitár. O pár dní Symfobia zahrá na More Than Feste vo Zvolenskej Slatine. „Bude to špeciálne vystúpenie, kde plánujeme po prvýkrát zahrať aj naše dve nové skladby, ktoré už máme takmer hotové,“ dodal gitarista.


Použité zdroje:
Stanislav „Stillborn“ Černák

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *