SYMFOBIA prezentuje debutový klip: Speváčku dobehlo jej alter ego

Slovenská symphonic metalová skupina SYMFOBIA z Nitry nahrala debutový videoklip. Natáčalo sa štyri dni v Nitre, Trnave a okolí.

Šestica hudobníkov na čele s krásnou speváčkou Erikou Strečkovou vydala začiatkom tohto roka na vlastné náklady debutový album „Way of the Queen“, ktorý obsahuje deväť piesní. Ohlasy boli pozitívne, čo potvrdilo viacero koncertov, ktoré skupina odohrala. Za najväčší úspech sa dá považovať zdieľanie pódia s fínskymi megastar NIGHTWISH v júni v Banskej Bystrici.

Bolo len otázkou času, kedy príde na rad prvý videoklip a kapela neotáľala ani s ním. Členovia skupiny SYMFOBIA sa rozhodli obrazovým materiálom podporiť titulnú pieseň „Dragon“. Réžiu, scenár a nakrúcanie mali v rukách Filthy Monkeys Crew. Scenár videoklipu sa drží textu spomínanej skladby. Klip sa natáčal v Nitre, scény s kapelou v starom cukrovare v Trnave. Zábery pri rieke a v prírode sa robili v Trnovci nad Váhom.

Zaujímavosťou je, že mladý slovenský umelec a tatér Igor Hanečák namaľoval a pretvoril pomocou bodypaintingu herečku Beátu Mészárosovú na speváčkine alterego.  Bodypainting trval približne štyri hodiny a robil sa minimálne dva razy.

„Natáčanie nášho klipu bolo pre mňa opäť niečo nové. Tím chalanov bol naozaj skvelý a aj kvôli nim som si to všetko skvele užila. Podmienky na natáčanie boli trochu náročnejšie, keďže nebolo veľmi teplo a točilo sa hlavne vonku. Herečke, ktorá hrala Dragona, som teda vôbec nezávidela, nakoľko bola takmer celá nahá,“ prezradila svoje pocity z natáčania speváčka Erika Strečková.

„Pre mňa to bolo najťažšie pri scéne s jazerom, do ktorého som musela celá vliezť, keď vonku boli všetci v bundách. Myslím, že všetkým okoloidúcim sme počas nahrávania urobili krásny deň, niektorí neváhali a Dragona si aj fotili.“

SYMFOBIA prezentuje debutový klip: Speváčku dobehlo jej alter ego

Videoklip sa natáčal počas štyroch dní. „Prvý deň sa Dragon maľoval približne šesť hodín a umýval asi dve hodiny. Na druhý deň to šlo už rýchlejšie. Pre mňa to boli krásne dni, veľké zážitky a nové skúsenosti,“ dodala na záver sympatická speváčka.

A aký je výsledok tejto „driny“? Posúďte sami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *