SYMFOBIA: Hrať pre plný štadión alebo amfik, to je pocit, ktorý si radi zopakujeme hocikde

Nitrianska symphonic-metalová kapela SYMFOBIA má za sebou leto plné skvelých vystúpení, čo znamená, že sa môže naplno sústrediť na tvorbu novej hudby. Viac informácií v rozhovore poskytli jej členovia.

 

Symfobia vznikla už v roku 2007. Môžete opísať proces formovania kapely do podoby, v akej pôsobí dnes?

Kapelu založil klávesák Fero, ktorý mal už asi vtedy predstavu, ako by to malo vyzerať, ale zo začiatku to bolo iba také hranie pre zábavu a striedalo sa tam dosť muzikantov. Súčasná zostava sa začala formovať postupne príchodom gitaristu Milana, potom basáka Peťa, speváčky Eriky, bubeníka Vandyho, gitaristu Pituku a úplne nakoniec príchodom speváčky Petry.

 

Jedným z významných momentov pre kapelu bolo určite aj zdieľanie pódia s Nightwish. Čo hovoríte na to, že vás ľudia k tejto fínskej skupine prirovnávajú?

Je to asi na dlhšiu diskusiu, ale keďže sme sa dopracovali k takémuto štýlu, je vlastne dobre, že nás prirovnávajú k nim, mohli sme dopadnúť horšie, no je to ako keby sme všetky metalové kapely prirovnávali k Black Sabbath. Sú to jednoducho hudobné štýly, v ktorých sa isté veci opakujú.

 

Tento rok vás fanúšikovia mohli počuť na festivaloch Topfest, Rock pod Kameňom či More Than Fest. Máte vysnívané miesto, kde by ste si v budúcnosti chceli zahrať?

Miesto ani nie, no kto skúsil stáť na pódiu a hrať pre plný štadión alebo amfik, to je pocit, ktorý si radi zopakujeme hocikde.

Pracujete na novom albume. Kedy sa chystáte pustiť do sveta nový materiál?

Áno, robíme na nových veciach, dve sú hotové, čaká ich ešte mixáž a master mimo SR. Nahrávalo sa v Echo studios & promotion Braňa Jurnečku v Bratislave a gitary v Randal Group production Jimiho Cimbalu v Seredi. Novinky predstavíme niekedy v septembri a po letných festivaloch sa pustíme aj do ostatných, aby bol album hotový začiatkom roka 2017.

 

Prečo ste sa rozhodli písať texty vašich piesní v angličtine? Môžeme v budúcnosti od kapely očakávať aj skladbu v slovenčine?

Keď nájdeme textára, ktorý dokáže napísať niečo, čo bude korešpondovať s našou hudbou, určite to spravíme aj v slovenčine, zatiaľ sme takého/takú nenašli.

 

Čomu sa okrem pôsobenia v kapele venujete? Podporujú vás v hudobnej kariére aj členovia rodiny?

Všetci pracujeme, podnikáme. Bez podpory rodín by to nešlo, keďže tomu venujeme veľa času.

 

Čo považujete za doteraz najväčší úspech kapely?

Za úspech považujeme to, že môžeme hrávať vlastnú hudbu, ktorá sa ľuďom podľa ohlasov páči, že máme okolo seba ľudí, ktorí nám s tým pomáhajú, ako náš manažér Ďuro Topor a ďalší.

 

Je niečo, čo by ste chceli odkázať čitateľom Rocker.sk?

Buďte v kľude, užívajte si život a kvalitnú hudbu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *