SWiLL zverejnili novú skladbu aj klip

SWILL je punkrocková trojica zo Starej Ľubovne. Kapela vznikla v roku 2007 a odvtedy prešla niekoľkými zmenami členov, ale aj priestorov. Pôvodne totiž začínala na pôjde. Terajší spevák a basgitarista Euro sám prešiel všetkými postami, dokonca na čas skončil aj za bicími. V aktuálnej zostave je najnovší práve bubeník, a to Vajdy. Zostavu dopĺňa gitarista Maťo.

 

Už odohrali viacero koncertov a festivalov, napríklad i s kapelami Smola a Hrušky, The Paranoid, Billy Barman či HT. Doposiaľ najväčším úspechom bolo pre nich umiestnenie sa na treťom mieste v súťaži Rebrik 2008. Na Demomsicardio bolo možné počuť ich skladbu Reset a dve staršie piesne – Si Sám a Hej! – nájdete na výberovke Ľadová Fest 2009 Punk Compilation vol.1.

 

Z nahrávok majú zatiaľ na konte neoficiálne EP z roku 2009 No a čo a niekoľko singlov, z ktorých má štúdiovú kvalitu a jednoduchý klip až singel V Uniforme. A teraz táto punkrocková partička vydáva ďalšiu takú skladbu s klipom, čo nesie názov Antipatia. Singel s energickými riffmi má nosnú tému averziu voči spoločenským konvenciám s dôrazom na nedostatky, falošnosť a podvody v spoločnosti.

 

„Sme radi, že je song aj klip konečne hotový. Nahrávali sme v štúdiu Stoner a zároveň sa natáčal klip za pomoci Cineshine Camera. Takže to bolo hotové celkom rýchlo, ale čakalo sa na mastering v Umpaxe a strihanie klipu, o ktoré som sa postaral ja sám,“ povedal líder kapely Euro.

 

Klip k Antipatii je čiernobiely, plný zaujímavých efektov. Zobrazuje kapelu počas hrania v štúdiu. Gitarista Maťo dodáva: „Je to o niečo novšia a tvrdšia skladba, ale nápad na ňu siaha pomaly osem rokov dozadu. Až teraz sme ju poriadne dokončili a nahrali.“

 

Skladba Apatia je len akousi ochutnávkou z noviniek, na ktorých momentálne skupina pracuje s prichádzajúcou budúcoročnou oslavou desiatich rokov od vzniku kapely.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *