Sviatok technického death metalu s Origin sa blíži

Zdá sa, že predposledný aprílový týždeň, konkrétne 20. apríla, sa môžeme tešiť na malý sviatok technického death metalu. Do banskobystrického Tartarosu v rámci svojho európskeho turné The Unparalleled Universe World Tour 2018 zavítajú ORIGIN, brutal deathmetalová kapela skrz na skrz prešpikovaná technikou ako základňa NASA s neskutočným gitarovým šialenstvom v podaní Paula Ryana. Rodáci z amerického Kansasu vznikli ešte v roku 1997. Na konte majú 7 albumov. Posledný im vyšiel v lete minulého roku s názvom Unparalleled Universe.

 

Nemenej významnou kapelou tohto večera budú ich predskokani RINGS OF SATURN. Tí prídu na Slovensko prvýkrát. Sami seba definujú ako aliencore alebo true death metal. Aj keď hneď, ako sa Lucas Mann chopí svojej osemstrunky, máte pocit, že sedíte vo vesmírnej lodi a pálite zo všetkých kanónov po intergalaktických obludách.  

 

Treťou zostavou, ktorá sa pripojí k predchádzajúcim dvom, sú HIDEOUS DIVINITY, talianska technical deathmetalová kapela z Ríma. Vznikli v roku 2007 a na konte majú tri albumy. Najaktuálnejší im vyšiel na jar roku 2017. 

 

Kompletku uzavrú GRAVESLAVE z USA, podobne ako headliner. Budú služobne najmladšou kapelou. Hrajú od roku 2014 a minulý rok im vyšiel debut Sick/ Nasty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *