Svet nie je zlý: Videoklip oslavuje uvoľňovanie vládnych opatrení

Hudobný videoklip k novej skladbe „Svet nie je zlý“ slovenského speváka Juraja Hnilicu a trinásťročnej bubeníčky Nikolety Šurinovej mal vyjsť už na konci marca tohto roku. Pretože svet zasiahla pandémia, neprišlo im vhodné klip vydávať. V Čechách a na Slovensku sa teraz konečne vládne opatrenia uvoľňujú, oslavná pieseň môže byť predstavená verejnosti.

„Pieseň je súčasťou nového albumu „Pohni líca“, ktorý som plánoval vydať 4. 4. 2020, však skrz situáciu som musel vydanie odložiť na jeseň tohto roku. Taktiež pieseň mala byť vydaná ešte pred samotným krstom, ale vycítili sme to tak, že by to nebolo vhodné skrz spoločenské vnímanie situácie. Povedali sme si, že by bolo super pieseň pustiť do sveta vtedy, keď opäť bude vo vzduchu cítiť pozitívnejšie naladenie a preto sme to poňali oslavnou piesňou,“ vysvetľuje Juraj Hnilica.

V piesni aj vo videoklipe hrá aj fenomenálna slovenská trinásťročná bubeníčka Nikoleta Šurinová, víťazka populárnej talentovej súťaže a tiež účastníčka celosvetovo obľúbeného hudobného projektu Rockin‘1000.

„Do tejto skladby som išla, pretože je energická a veselá tak ako ja. A má krásnu myšlienku. Ešte to nie je tak dávno čo som si myslela, že svet je ako v rozprávke a všetko musí skončiť dobre. Ale som práve vo veku, kedy začínam zisťovať, že to tak nie je. Začínam si všímať, že veľa zlého si robia ľudia navzájom. V tomto texte sa hovorí, že svet nie je zlý, iba je zopár ľudí, ktorí ho valcujú. Dobrých ľudí je veľa a s nimi je život hneď krajší. A takých si treba hľadať a obklopovať sa nimi. A život bude hneď krajší. Myslím, že v tej skladbe je krásne posolstvo. Buďme k sebe dobrí, buďme dobrí k prírode a uvidíme, že SVET NIE JE ZLÝ,“ hovorí Nikoleta.

Svet nie je zlý: Videoklip oslavuje uvoľňovanie vládnych opatrení
Svet nie je zlý: Videoklip oslavuje uvoľňovanie vládnych opatrení

S Nikou sme sa zoznámili už dávno predtým, ako vyhrala televíznu súťaž. Môj dobrý kamarát mi o nej vravel pred jedným spoločným koncertom, že ju mám od neho pozdraviť. Keď som ju videl, úprimne, som bol z nej úplne unesený. Vtedy som ešte netušil, že niekedy spolu niečo vytvoríme. Keď som skladal samotnú pieseň a pracoval som s textom, ktorý napísal Ondrej Kalamár, cítil som, že by bolo skvelé do piesne zapojiť niekoho, kto dodá samotnej piesni tzv. „mladého ducha“. Hneď mi napadla Nika, keďže už som poznal jej štýl hrania a reálne som si to spojenie vedel predstaviť,“ popisuje Hnilica.

Natáčanie bolo veľmi zábavné a určite na to len tak nezabudnem. Mne to prišlo, že sme na jednej veľkej párty,“ dodáva.

Videoklip k skladbe mal vyjsť už na konci marca, avšak kvôli koronavírusu sa interpreti rozhodli, že ho v tejto dobe vydávať nebudú. Až teraz, kedy sa vládne opatrenia uvoľňujú, sa rozhodli, že pre jej pozitivitu je vhodné skladbu vydať ako oslavnú pieseň.

Som nesmierne rád, že sa opäť naše krajiny začínajú kultúrne a spoločensky otvárať. Verím, že ani sa nenazdáme a na toto obdobie budeme už len spomínať ako na obdobie, ktoré nás opäť niečo nové naučilo. Dostali sme príležitosť sa opäť nadýchnuť a taktiež aj naša Zem. Bolo by krásne, keby sme si povedali, že nás Corona naučila harmonickému spolunažívaniu s prírodou. Ide o rodinnú pieseň, ktorá by mala potešiť hlavne rodiny s deťmi a preto som veľmi rád, že v klipe hral okrem mňa, Niki a chalanov z kapely aj Nikin tatko, ktorý stvárnil kráľa. Celý príbeh je trochu netypický, keďže v bežnom poňatí rozprávkového príbehu je drak väčšinou braný ako tá negatívna postava. Tu, v našom klipe, ako aj v celej piesni, je to presne naopak. Veľa vecí okolo nás je mnohokrát úplne inak, ako si môžeme myslieť, alebo dokonca ako nám to sprostredkujú média. Ja verím v dobro, aj keď niekomu to môže pripadať naivné. Verím, že svet a celá naša spoločnosť má na to, aby sme mohli fungovať v harmónií a láske. Neviem, ako dlho to bude trvať, aby sme sa k tomu dopracovali, avšak je to nutnosť, ak chceme zanechať našu Zem aj ďalším generáciám,“ hovorí spevák Juraj Hnilica.

Aj keď kultúru táto pandémia zasiahla celosvetovo najviac, interpreti už plánujú nové termíny koncertov a svojich ďalších projektov. Juraj Hnilica presunul vydanie svojho už tretieho sólového albumu na jeseň 2020, ku ktorému plánuje sériu koncertov v ČR a SR a Nikoleta Šurinová sa teší na jesenné koncerty Dalibora Jandu v Prahe a Brne, kde bude hudobným hosťom.


Použité zdroje:
Foto: Leo Prema

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *