Suzi Quatro v Seredi všetkých presvedčila, že je kráľovná rock n‘ rollu

Nedeľný večer nie je úplne najvhodnejší čas na koncert. To ale nikomu nevadí, keď má na Slovensko prísť speváčka a basgitaristka s označením legenda. V Seredi sa 26. augusta kroky stoviek ľudí uberali smerom k mestskému amfiteátru. Ako magnet ich ťahala SUZI QUATRO.

 

Plný amfiteáter obsadený prevažne staršou generáciou fanúšikov očakával ôsmu hodinu, kedy mala na pódium prísť nie predkapela, ale rovno samotná Suzi. Ona predskokanov nepotrebuje. Publikum si vie rozohriať aj sama, čo dokazovala hneď od začiatku svojho vystúpenia.

 

Najskôr na pódium prišla kapela zložená najmä z pánov v zrelom veku oblečených do čiernej, ktorí hneď celý dav roztlieskali a postavili z lavičiek (a do konca takmer dvojhodinovej šou si už nesadli). Za nimi už pribehla dáma malá vzrastom, ale veľká talentom a osobnosťou. Svoj set odštartovali skladbou The Wild One a divokému rock n‘ rollovému večeru už nič nebránilo.

 

Hneď všetci spolu s detroitskou hviezdou spievali, tešili sa, tancovali. Tma pribúdajúca každou minútou len pridávala na atmosfére. Kapela pokračovala skladbou I May Be Too Young. Suzi už priliš mladá nie je. Pani Quatro má 68 rokov, no jej to asi niekto zabudol povedať. To som si pomyslela hlavne pri momente, keď sa divákom otočila chrbtom, predklonila a vrtela zadkom. Počas celej šou sa bavila ako čerstvá „dvadsiatka“ a s prehľadom by skryla do vrecka väčšinu mladých súčasných kapiel.

 

Aj páni v kapele mali už svoje roky, ale speváčkou sa zahanbiť nenechali. Sympatická bola dvojica pánov v dychovej sekcii, ktorí sa pohupovali do hudby v štýle Repete. Gitarista Tim sa ukázal aj ako dobrý spevák, keď v piesni Stumblin‘ In nahradil Chrisa Normana.

 

Rad prišiel aj na Suzin druhý singel 48 Crash, pri ktorom nás upozornila, že má na krku ten istý choker (náhrdelník), ktorý nosila aj v období, keď táto skladba vyšla. Pokračovala s I Don’t Do Gentle či coverom Neila Younga Rockin‘ In The Free World, počas ktorého sa rozpútala poriadna rocková zábava a zaujímavo vyznelo najmä gitarové sólo so saxofónom.

 

Aby sa to trochu upokojilo, ostala Suzi na pódiu sama, sadla si za klavír a pieseň Can I Be Your Girl? venovala svojmu otcovi, ktorý bol muzikant a vďačí mu za svoju kariéru. Tú následne zhrnula do hlavných bodov, že je už na scéne 54 rokov a získala čestný doktorát z hudby a šou pokračovala.

 

She’s In Love With You, hudobný battle basgitary a klavíra, Your Mamma Won’t Like Me, Too Big, predstavenie celej kapely, basové sólo, spoločné sólo Suzi a bubeníka za bicími. Na pódiu sa bolo na čo pozerať a Suzi dokázala, že je nielen výborná speváčka a basgitaristka, ale aj všestranná muzikantka, umelkyňa, frontwoman,…

 

Pri Can The Can som si uvedomila, že som asi nikdy nevidela v publiku toľko pánov po štyridsiatke/päťdesiatke sa tak odviazane baviť. Veď ktovie, koľkí z nich mali v puberte plagát Suzi Quatro v koženej kombinéze nad posteľou. Teraz si to so svojím idolom z mladosti užívali naplno. Aspoň teda v rámci hudby.

 

Po vyše hodine pani speváčka odišla z pódia, ale rýchlo sa za tónov If You Can‘t Give Me Love vrátila. To však ani zďaleka nebol jediný prídavok. Tešili sme sa aj z coveru Chucka Berryho Sweet Little Rock & Roller. Chvíľu to vyzeralo, že to bude posledná skladba večera, no Suzi sa ešte vrátila, sadla si na bedňu a zaspievala cover od Eagles Desperado. To ešte stále nebol koniec a Suzi pridala posledné rockovú odtrhovačku, aby z jej koncertu všetci odchádzali domov poriadne vytancovaní, zabavení, vyspievaní.

 

Suzi Quatro je jedinečný úkaz. Nielen dlhotrvajúcou kariérou, svojím miestom medzi ženami-rockerkami či celkovo na rockovej scéne, ale aj tým, akú energiu dokáže odovzdať a vyvolať medzi ľuďmi. Zavolať ju na Slovensko v rámci projektu In Castle bol výborný nápad a nie je azda nikto, kto by z koncertu odchádzal nespokojný.  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *