Súpiska kapiel na Gothoom je uzavretá

Všetko má svoj koniec, a tak aj súpiska festivalu Gothoom, ktorý sa uskutoční 20. – 22. júla, je spolu s mesiacom február definitívne uzavretá. Posledné aktualizácie nám prinášajú 15 kapiel, nové miesto konania a zároveň aj finálny plagát festivalu.

 

Nádielka ešte z Vianoc nám priniesla trojicu kapiel na čele s Big Bossom a jeho ROOT, českou blackmetalovou legendou. Sú, dá sa povedať, priekopníci black metalu na našom území v časoch hlbokého komunizmu. Big Boss samotný je dokonca zakladateľ Církvi Satanové v Čechách. Kapela vznikla v roku 1987, je stále aktívna a stále prichádza aj po rokoch s novými albumami. Výnimkou nebude ani tento rok a na Gothoom so sebou prinesú aj noinku Kärgeräs – Return From Oblivion.

 

Severský melodický death metal nám prinesú z krajiny tisícich jazier WOLFHEART. Vznikli len v roku 2013, ale už majú vydané dva albumy. Začiatkom marca im vychádza novinka Tyhjyys. Je to riadna pecka plná motívov severskej nespútanej zimnej krajiny, vlkov a krvavých bojov, takže sa je na čo tešiť.

 

Späť za rieku Moravu sa vraciame s kapelou PANYCHYDA. Pagan blackmetalisti z českého mesta piva Plzne nám prinesú pohanskými a fantasy príbehmi nabitý čerstvý album Heareticalia – The Night Battles. Je to v poradí ich štvrtý album, ktorý im vyšiel od ich vzniku v roku 2004.

Začiatok roka sa niesol v oznámení ďalších troch kapiel. Tie posilnia zástup armády čierneho kovu na feste. Temní atmosférickí blackmetalisti IMPERIUM DEKADENZ si so sebou prinesú aj nový album Dis Manibvs. Trochu z netradičnej krajiny k nám prídu MORIBUND OBLIVION, old schol black metal nám prinesú až z ďalekého Istanbulu. Do experimentálnych vôd nás unesú TÁBOR RADOSTI z Jihlavy. Ich vystúpenie je sprevádzané silnou emotívnou audiovizuálnou projekciou.

 

Vo februári bolo oznámených rovno 9 kapiel a z toho aj jeden headliner. Hviezda česko-slovenskej deathmetalovej scény HYPNOS, projekt Bruna a Pegasa z Uherského Hradišťa z konca devädesiatych rokov a začiatku milénia, nie je pre množstvo metalistov neznámy pojem. Kapela si po roku 2005 po ich treťom štúdiovom albume dala chvíľu tvorivú pauzu, ale už v roku 2010 prišli s EP Halfway To Hell, nasledoval album Heretic Comando – Rise Of The Antikrist a tento rok vyrukujú s novinkou The Whitecrow.

 

Ochutnávku kvalitného black metalu z krajiny pre tento žáner najtypickejšej, a teda z Nórska, nám ponúknu NORDJEVEL. Vznikli len v roku 2015, ale už majú na konte jeden album z minulého roku Nordjevel a EP Kringsmakt.

https://youtube.com/v/VttRtQPAm7w

Zvrhlú, ukričanú, latexovú, goregrindovú šou predvedú Portugalčania GRUNT a z Maďarska to bude technická a extrémna nádielka death metalu  ANGERSEED. Za bicími u nich sedí mlátiaci stroj Eugen Ryabchenko.

 

Slovenské farby prídu odreprezentovať aj nitrianski black/deathmetalisti EMPYRION, technický death metal predvedú ABORT TO BE BORN, priamočiary nekompromisný česko-slovesnký death metal CRANIAL CARNAGE a a melodický folk/death/black metal ACHSAR.

 

A teraz fanfáry, z chladného ďalekého Švédska docestujú avizovaní headlineri UNLEASHED. Títo predstavitelia severského smrtiaceho kovu zo Štockholmu prinesú hudbu nabitú škandinávskou mytológiou. Vznikli v roku 1989, na konte majú 12 štúdiových albumov. Posledný im vyšiel v roku 2015 s názvom Dawn Of The Nine. Tak nastúpiť do drakkara, čaká nás plavba po nehostinnom Severnom mori.

Dávajte si však pozor, aby ste náhodou v Žarnovici nezapli autopilota a neskončili na Ostrom Grúni. Tento rok sa festival uskutoční v Revištskom Podzámčí, z jednej strany budete mať impozantný výhľad na neďaleké hradisko a z druhej strany tečie rieka Hron.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *