Suffocation zavíta do stredu Slovenska

Po úspešnom koncerte Origin je prichystaná ďalšia dávka extrémneho death metalu v Banskej Bystrici. V srdci Slovenska sa predstaví legendárna americká veličina SUFFOCATION. Toto spojenie brutality a techniky otrasie základmi RC Tartaros už v piatok, 15. júna.

 

Suffocation z amerického New Yorku sú na scéne už takmer 30 rokov a boli jednou zo zakladajúcich kapiel brutal death metalu. Po trojici zásadných dosiek z prvej polovice 90. rokov (počnúc Effigy Of The Forgotten a končiac Pierced From Within) sa síce na chvíľu vytratili zo scény, ale od roku 2002 sú späť v plnej sile. Od návratového CD Souls To Deny (2004) opäť rozosievajú po svete svoje nezastaviteľné blastbeaty, mimoriadne krkolomné technické riffy a celkovo fenomenálne nápady.

 

Jedným z poznávacích znamení SUFFO je jedinečný, brutálne gutturálny vokál frontmana Franka Mullena a hoci ten už s kapelou mimo USA nekoncertuje, náhrada za neho bude nemenej šťavnatá.

Kapela momentálne prezentuje svoj ôsmy album …Of The Dark Light (2017), ale na letných európskych zastávkach si určite pripraví aj prierez staršou tvorbou. Koncert pod Urpínom bude navyše oproti festivalom špeciálny tým, že Terrance a spol. si v pozícii headlinera strihnú plnohodnotný klubový set.

 

Špeciálnym hosťom na tejto akcii budú PROFANITY z nemeckého Augsburgu. Kapela je na scéne od polovice 90. rokov a minulý rok vydala po 17-ročnom čakaní ešte len svoj tretí album The Art Of Sickness. Bavori sa pohybujú prevažne v technickejších vodách death metalu, gitarové fidlikanie však vedia okoreniť aj poriadne brutálnym vokálom, a tak pred „Suffáčom“ určite nebudú len do počtu. Očakávajte poriadne prepracovaný masaker so všetkým, čo k tomuto štýlu patrí.

 

Domácu krv budú reprezentovať dve kapely. V prvom rade CRANIOTOMY, brutal deathová stálica, ktorá v posledných rokoch pritvrdila viac do slamu a úspešne sa prezentuje takmer po celej Európe. Halmovci nám zakvíkajú zrejme to najzvrátenejšie, čo doma máme. Ich zatiaľ posledný počin Overgorged Flesh Flies Dying Slowly vyšiel ešte v roku 2015, ale najnovším prírastkom do rodiny je kompilačná reedícia s názvom Old Poetry of Rotting Flesh (2018).

 

A koncertný večer otvoria nováčikovia na scéne, old-schoolovo ladení BLOODY REDEMPTION. Tí prídu odprezentovať klasickú tvár death metalu a svoj zatiaľ jediný album. Minuloročný debut Infected Minds im vyšiel pod hlavičkou Support Underground a sentimentálne odkazuje na 90. roky napr. vo Švédsku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *