Štyri štáty si spravia v Bratislave black/deathmetalový samit

Päť kapiel zo štyroch krajín v jeden večer v našom hlavnom meste. Bratislavský Pressburg Black Death Fest bude tento rok 23. marca hostiť v Randal Clube kvinteto veľmi zaujímavých kapiel. Ako sľubuje organizátor, od devätnástej sa rozpúta na pódiu (a my veríme, že i pod ním) priam apokalyptické besnenie.

 

Akciu odštartuje domáca banda MORDUM, ktorá o kvalitách svojho technického black metalu presvedčila publikum už mnohokrát. A určite tomu nebude inak ani teraz. Rovnako ako v prípade DEGORYEN zo susedného Česka hrajúcich black metal. Táto kapela pochádza z Moravského Krasu, kde nájdete aj priepasť menom Macocha, o ktorej sa povráva, veru, všeličo. A podobne temnú atmosféru, akou je nasiaknutá táto priepasť, nesie aj hudba tejto kapely, ktorá v textoch oslavuje práve legendy a prírodu či pohanstvo.

 

Na blackmetalovú nôtu budú pokračovať aj Ukrajinci ULVEGR a aj ich krajania KZOHH. Obe tieto kapely sa prezentujú veľmi surovou blackmetalovou muzikou zapáchajúcou až rituálnou oslavou nenávisti. Kzohh sľubuje dokonca šou v štýle stredovekého temného hororového divadla. A v ničom nebude zaostávať ani posledná kapela z neďalekej Viedne. Svoje ponímanie black metalu prídu predstaviť aj Rakúšania MISANTHROPIC MIGHT.

 

Ak teda máte chuť na poriadnu dávku black metalu či death metalu, tak by ste 23. marca nemali obísť bratislavský Randal a Pressburg Black Death Fest. Vstupenky na túto akciu si môžete zadovážiť v predpredaji.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *