Stratovarius poteší na jeseň fanúšikov novým albumom aj turné

Fínski melodickí metalisti STRATOVARIUS sa po troch rokoch vracajú s novým albumom. Ale bude fakt nový? Novinka by mala prísť na pulty už 28. septembra prostredníctvom earMusic. Už názov Enigma: Intermission 2 naznačuje, že koncepčne by mala doska nadväzovať, respektíve sa približovať doske Intermission z roku 2001, ktorá vyšla medzi jednými z najúspešnejších kúskov InfiniteElements. Nadväzovať na túto dosku bude v zmysle, že nové skladby budú doplnené deviatimi veľmi raritnými kúskami.

 

Deväť raritných skladieb je tvorených štyrmi piesňami, ktoré predtým neboli vydané v Európe, dvoma raritnými bonusovými skladbami a troma raritnými bonusovými skladbami, ktoré sa predtým neobjavili na žiadnom CD.

 

Sedem nových kúskov je tvorených tromi úplne novými skladbami a po prvý raz v histórii tejto kapely aj štyrmi orchestrálnymi aranžmánmi štyroch ich populárnych skladieb – Fantasy, Shine In The Dark, Unbreakable a Winter Skies. Všetky štyri boli nahrané tento rok.

 

Ak toto zaujímavé CD upútalo vašu pozornosť, tak by ste si nemali nechať ujsť ani európske turné, ktoré kapela na jeseň odštartuje s Tarjou Turunen. Počas neho sa zastavia u našich susedov 20. októbra v Innsbrucku, 21.októbra v Prahe,  24.októbra v Gdansku, 25.októbra v Krakove a 28.októbra v Budapešti.


Použité zdroje:
blabbermouth.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *