Stoneri Sinoptik mieria na dva slovenské koncerty

Traja chalani z Ukrajiny valcujú európske pódiá stoner rockom v kombinácii s oldschool rockom a digital indie pod menom SINOPTIK. Slovenským fanúšikom psychedelic rocku, stoner a alternative sa predstavia už o pár dní, a to hneď na dvoch miestach – v Žiline 15. februára v Smer Music Bare s domácim supportom od kapely SEVEN ATE a následne v Bratislave v klube FUGA za podpory kapely GOT BLUE BALLS, a to už v stredu 22. februára.

 

Sinoptik majú pre publikum vždy pripravené prekvapujúce kombinácie toho najlepšieho, čo nám rocková hudba priniesla od 60.rokov až po dnes v jednom koncertnom sete. O hudbe našich východných susedov nie je v našich končinách počuť často. Mnohé mladé ukrajinské kapely už majú silné zázemie doma, ale snažia sa preraziť aj v zahraničí. Majú kvalitnú hudbu, ktorú chcú ukázať, klipy, ktoré stojí za to vidieť. Chcú dokázať, že Ukrajina je plná talentu a elánu a je to cítiť.

Na Slovensku sa zastavia v rámci turné Interplanet Overdrive Tour a koncertnej série WELCOME!, ktorú organizuje koncertný portál Tootoot v spolupráci s vydavateľstvom go2stage. Cieľom projektu je podporiť príchod mladých zahraničných kapiel na Slovensko. „V posledných mesiacoch sme mali možnosť spoznať viacero skvelých zahraničných kapiel z okolitých štátov, ktoré chcú vystupovať v nových krajinách a získavať nových fanúšikov. Vždy sa nás pýtali – aké je publikum na Slovensku? Povedzme si pravdu, silná kultúra v objavovaní novej hudby u nás zatiaľ nevládne. Kluby sú zatiaľ skeptické a boja sa, že na koncerty nikto nepríde. Dôležité je však slovo ZATIAĽ. My veríme, že s podporou klubov, koncertných nadšencov a partnerov sa nám podarí rozbehnúť peknú koncertnú sériu, ktorá otvorí Slovensko svetu a prinesie nám za odmenu veľa dobrej muziky,” hovorí Daniela Grečnerová z koncertného portálu Tootoot.

 

Ukrajinci pozývajú na svoje slovenské koncerty v našom jazyku.


Použité zdroje:
Daniela Grečnerová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *