Stone Sour budú v zime len na skok od nás

Pán Corey Taylor alebo číslo osem, ako ho každý pozná zo Slipknotu (zvolil si ho pre symboliku nekonečna), sa okrem hlavnej kapely rovnako intenzívne venuje aj STONE SOUR. Tých má od čias vstupu do Slipknot ako bokovku, ale kedysi boli pre neho hlavní oni. A v decembri si ich budeme môcť vychutnať vo Viedni.

 

Stone Sour vznikli v roku 1992 v Des Moines v Iowe, odkiaľ pochádza Corey. O päť rokov neskôr sa rozpadli, aby sa v roku 2000 znovu dali dokopy. Následne v roku 2002 vydali debutový rovnomenný album. Odvtedy sa vyšvihli pomerne vysoko, pričom koncom júna na pulty obchodov dorazí ich siedma štúdiovka Hydrograd a 12. decembra ju predstavia vo viedenskom Gasometri.

 

V súčasnosti skupina funguje v zostave Corey Taylor (spev, gitara), Josh Rand (gitara), Roy Mayorga (bicie), Johny Chow (basgitara) a Christian Martucci (gitara). Až do roku 2013 bol súčasťou Stone Sour aj Coreyho kolega zo Slipknotu Jim Root. Práve jeho vystriedal Martucci.

 

Stone Sour je lahôdka nielen pre milovníkov Coreyho, ale aj všetkých tých, čo majú radi rockové balady striedajúce sa s drsným heavy metalom. Texty ich skladieb sú úderné a chytľavé, behom chvíľky nebude pre vás možné dostať ich z hlavy a neustále vám bude v mysli víriť melódia mnohých z nich. Kvalitu tejto zostavy dokazujú okrem čísel z predaja (k aprílu 2017 predali viac ako 2,1 milióna albumov) aj tri nominácie na Grammy v kategórii Najlepší metalový výkon so skladbami Get Inside (2003), Inhale (2004) a 30/30-150 (2006) a dve víťazstvá na Metal Hammer Golden God Awards v roku 2013 v kategórii Najlepšia medzinárodná kapela a rok pred tým v kategórii Rocková kapela roka.

Ako podporu si na turné k Hydrogradu so sebou berú rockových THE PRETTY RECKLESS. Líderkou tejto skupiny je bývalá herečka známa zo seriálu Gossip Girl, charizmatická blonďavá divoška Taylor Momsen. Partička okolo nej sa dala dokopy v roku 2009. Momentálne fungujú v zostave Taylor Momsen (vokály, rytmická gitara), Jamie Perkins (bicie), Ben Phillips (hlavná gitara, sprievodné vokály) a Mark Damon (basgitara).

 

The Pretty Reckless majú doposiaľ na konte tri albumy, z ktorých najčerstvejší vyšiel minulý rok pod názvom Who You Selling For a je pravdepodobné, že odznejú skladby aj z tejto nahrávky. S jednou z nich, Take Me Down, sa dostali do výberu kategórie Rocková skladba roka na iHeartRadio Music Awards, no neumiestnili sa. Už ich debutovka Light Me Up z roku 2010 im priniesla úspech aj vďaka trom singlom, z ktorých najznámejší je Make Me Wanna Die.

 

Akcia je organizovaná pod záštitou agentúry Mind Over Matter Music, ktorá v Rakúsku organizuje najlepšie metalové a punkové koncerty. Lístky na akciu sú už v predaji.


Použité zdroje:
Foto: musicfeeds.com.au

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *