Sting sa po roku vráti na Slovensko zahrať svoje najväčšie hity

Legendárni umelci sa očividne dohodli, že na cesty musia vyraziť všetci v roku 2019. Najnovšie potvrdil európske turné fenomenálny STING. Ten so svojou dynamickou šou Sting: My Songs zavíta 30. júna 2019 na Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave. Koncertný program bude zameraný na najobľúbenejšie Stingove skladby s rockovým nádychom mapujúce kariéru tohto šestnásťnásobného držiteľa Grammy. Okrem jeho sólového materiálu navyše sľubuje aj hity kapely The Police. Fanúšikovia charizmatického speváka sa môžu tešiť na piesne ako Englishman In New York, Fields Of Gold, Shape Of My Heart, Every Breath You Take, Roxanne, Message In A Bottle a mnoho ďalších.

 

Sting je spevák, autor, herec i aktivista a vo všetkých týchto odboroch získal veľké uznanie. Narodil sa v anglickom meste Newcastle a po presťahovaní sa do Londýna založil s Copelandom a Summersom kapelu The Police. Táto formácia vydala päť dosiek a od roku 2003 jej patrí čestné miesto v Rock n‘ rollovej sieni slávy. To je ale iba vrcholček ľadovca.

 

Sting ako jeden z najvýraznejších sólových umelcov sa svete získal dokopy šestnásť ocenení Grammy, dve Brit Awards, Zlatý Glóbus, cenu Emmy a viaceré ďalšie. Môže sa tiež popýšiť štyrmi nomináciami na Oscara, nomináciou na cenu TONY. Je aj členom Siene slávy skladateľov. Okrem cien sa hrdí čestnými doktorátmi hudby na University Of Northumbria, na Berklee College Of Music, na University Of Newcastle Upon Tyne a na Brown University. Navyše počas svojej pestrej kariéry predal Sting viac ako sto miliónov albumov, zahral si vo viac než pätnástich filmoch, účinkoval na Broadwayi v predstavení The Threepenny Opera.

 

Tento výnimočný človek, charizmatický spevák a skvelý skladateľ a muzikant skutočne zavíta v lete roku 2019 k nám na Slovensko. Sting sa slovenskému publiku predstaví presne po roku. Na koncerte na Bratislavskom hrade, ktorý bol súčasťou turné po rôznych historických miestach, mu v júni 2018 sekundovala reggae ikona Shaggy, s ktorým na jar 2018 vydali album s názvom 44/876. Spoločný hudobný počin čerpá z prekvapivých spojení pochádzajúcich zo srdca ich hudby. 

 

Tento koncert sa po zverejnení bleskovo vypredal napriek tomu, že išlo o exkluzívny koncert s obmedzenou kapacitou, čo súviselo i s výškou vstupného. Veľkorysé priestory Zimného štadióna Ondreja Nepelu ponúkajú mnohonásobne vyššiu kapacitu, vďaka ktorej budú ceny vstupeniek nižšie. Koncert sa od toho minuloročného bude odlišovať nielen dostupnejšími cenami vstupeniek, ale aj hudobným žánrom, ktorým bude dramaturgia koncertu poňatá. Svoje najväčšie hity totiž Sting zahrá v sprievode elektrického, rockového zvuku jeho kapely. Vstupenky na túto akciu budú v predaji od 18. decembra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *