Steven Wilson už čoskoro premiérovo v Bratislave

Hovoríte, že ste sa s menom STEVEN WILSON ešte nestretli? Nie ste jediní. Aj v domácich končinách ho považujú za najúspešnejšieho umelca, o ktorom ste ešte asi nepočuli. Steven Wilson dlhé roky pôsobil v progrockovej formácii Porcupine Tree, no po tom, čo sa jednotliví členovia v roku 2010 začali intenzívnejšie venovať samostatným projektom, kapela prestala byť aktívna.

 

Wilson  dostal príležitosť ukázať sa ako sólový umelec a, veruže, mu toto smerovanie iba prospelo. My sa už dnes môžeme tešiť, že skladateľ, hudobník, producent a vedúca osobnosť súčasného progresívneho rocku vystúpi prvýkrát na Slovensku. Svetovo úspešnú šou To The Bone obohatenú o skladby Porcupine Tree predstaví 10. februára 2019 v bratislavskej Refinery Gallery.

 

Počas svojej tridsaťročnej kariéry Steven Wilson vydal viac než päťdesiat albumov, pričom ten posledný s názvom To The Bone je aj jeho najúspešnejší. Inšpiráciu na skladby nachádzal najmä v starších nahrávkach Kate Bush, Petera Gabriela či Tears For Fears. Turné k piatej sólovej nahrávke v poradí začalo už v roku 2017, no s prestávkami pokračuje dodnes. Mimoriadna odozva a vypredané haly ho sprevádzajú po celej severnej a južnej Amerike ako aj vo vybraných mestách Európy. Spomedzi všetkých vypredaných koncertov sa mu podarilo aj trikrát po sebe vypredať londýnsku Royal Albert Hall.

 

V nadväznosti na úspešnú prvú časť turné sa skromne pôsobiaci hudobník rozhodol zvečniť poslednú z vypredaných šou v Royal Alber Hall na DVD s titulom Home Invasion, ktoré vyšlo len nedávno – 2. novembra. Vizuálne strhujúci a hudobne pestrý večer si tak môžu fanúšikovia pripomenúť aj v pohodlí vlastnej obývačky. Našťastie, jeho slovenskí fanúšikovia už nemusia cestovať ďaleko a ani pozerať celý koncert iba doma na telke, keďže rovnakú šou tohto progrockového majstra si môžu prísť vychutnať aj naživo do Bratislavy. Vstupenky už sú v predaji.


Použité zdroje:
Foto: Hajo Muller

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *