Stepaside bočia od klišé

Ak robíte hudbu od srdca, to je to, na čom záleží najviac.“ Týmito slovami opísal frontman Miro svoju kapelu STEPASIDE z Humenného.

 

Nikto z bývalých členov si nepamätá, kedy presne skupina vznikla, no najpravdepodobnejšie je obdobie jesene v roku 2004. Práve vtedy sa postupne začali rozpadať tri humenské formácie, ktorých členovia založili neskôr Stepaside. Pôvodní členovia kapely sa poznali už od detstva a takmer všetci bývali na jednej ulici. Všetci mali radi kapely ako napríklad Deftones. Po dvoch rokoch sa im podarilo nahrať svoje prvé oficiálne dva single Headlines Suddenly. O niečo neskôr sa opäť prihlásili o slovo ďalšími dvoma singlami Lying To Myself  a Cover Your Eyes And Wait. V roku 2012 sa nielenže ustálila zostava skupiny (Miro  – gitara a spev, Peťo – basgitara, Ďuro – gitara a Patrik – bicie), ktorá pretrvala až dodnes, ale taktiež im vyšiel aj ich prvý videoklip k piesni s názvom Self-Surrender

Názov skupiny vymyslel práve „kapelmajster“ Miro, ktorý je zároveň posledným pôvodným členom. „Chceli sme sa odlíšiť a odkloniť od bežnej rutiny hudobných žánrov. Stepaside znamená akýsi krok bokom od niečo zaužívaného,“ tvrdí Miro. Keďže kapela spája vo svojom hudobnom prejave niekoľko prvkov rôznych žánrov, ako napríklad hardcore či alternative rock, nedá sa konkrétne určiť štýl, ktorý hrajú. Preto je pre nich jeden z najväčších problémov práve uvádzanie hudobného žánru do zátvoriek (napríklad na plagáte koncertu). No ako vravia: „Je úplne jedno, čo sa píše na plagáte. Treba prísť na koncert, vypočuť si to a utvoriť si vlastný názor.“

 

Texty skupiny sú písané výlučne v angličtine. „Všetci sme vyrastali na zahraničnej hudbe. Možno to bude znieť čudne, no neviem si predstaviť v našich piesňach slovenský text,“ vysvetľuje líder Miro.

 

Za najväčšie úspechy existencie kapely členovia pokladajú nahratie dvoch CD a, samozrejme, európske turné s ich kamarátmi z Košíc, skupinou Retarded Fish. Spolu tieto dve formácie odohrali koncerty v Česku, Nemecku, Anglicku a iných krajinách. Momentálne sa dokončujú práce na ich novom videoklipe, ktorý by radi vypustili do éteru ešte v novembri.

Stepaside bočia od klišé

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *