Šťastné a metalové, Poprad

Rok ubehol ako voda a Vianoce opäť klepú na dvere. Že v Poprade je to čistá lobotómia s príchuťou čierneho a smrtiaceho kovu, sme sa presvedčili ešte minulý rok. Tento rok budeme síce ochudobnený o prísadu black metalu a kapely budú buď miestne, alebo z okolia, no aj tentokrát sa predvedú dostatočne zvučné mená, aby vás to deň pred Vianocami, 23. decembra, pritiahlo do Rock Fabrik poriadne si to ešte pred sviatkami užiť.

 

Ťahúňom bude mikulášsky FIERY WALTZ. Nová kapela nabitá starými harcovníkmi sa od minulého roka pomaly prebúdza k životu. V lete im vyšiel debutový album Thorns, s ktorým zahviezdili na Kongenfeste.

 

Na tomto podujatí, samozrejme, nemôžu chýbať domáci ASTAROT, ktorí sú zároveň organizátori akcie. Moderný deathmetalisti majú síce na konte zatiaľ jeden album Falling Down, ale nezaháľajú a v lete si na svoje vystúpenia priniesli novinku v podobe nahrávky Void.

 

Zástupcom nelokálnych kapiel budú Banskobystričania GAZDASGRIND, kapela zoskupená okolo bubeníka Jozefa Gazdu. Minulý rok zaznamenali prerod od takzvaného ,,agrometalu“ k death/grindu s vážnejšími témami a spoločensko-sociálnou kritikou ich najnovším albumom Zlo. Pevne veríme, že nám do tanca zahrajú aj staršie klasiky.

 

Line up dopĺňajú domáce kapely SOKHERWIZA a PYRIMOR, kapela pohybujúca sa na pomedzí rocku a metalu. Podľa hudby a textov je to niečo obdobné ako mikulášsky Trix.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *