Spreading Dread a ich hudobný postoj k protifajčiarskemu zákonu

Česká trash/deathmetalová kapela SPREADING DREAD z pražských zákutí v týchto dňoch vydala protestsong s názvom Nikotin. Skladba je reakciou na nový prísny protifajčiarsky zákon, ktorý začal pred pár týždňami platiť u našich českých susedov.

 

Nedávno vyšiel kapele album Age Of Aquarius a prvý singel Manifest v rodnom jazyku, ktorý zožal vcelku úspech. V češtine sa rozhodli pokračovať aj v novej piesni. Natočený je k nej aj vizuál, v ktorom za pozornosť určite stoja deti behajúce po hospode či únos, za ktorý by sa nemusela hanbiť ani SIS v 90. rokoch.

 

Najviac sú však povolaní o piesni hovoriť jej samotný tvorcovia: ,,Klip zobrazuje prostředí politiky, kde si každý prosazuje své zájmy namísto toho, aby se řešily podstatné věci. Když už to ale zajde tak daleko, že se pod rouškou „staráme se o vás“ objeví protikuřácký zákon, který omezuje provozovatele hospod ve svobodné volbě, zda budou své podniky provozovat jako kuřácké nebo nekuřácké, začnou normálním lidem pracovat nervy a je nasnadě vzpoura. Tak co, necháme si srát na hlavu?“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *