Spoznajte Smokedrop na ich košickom koncerte

Nové kapely vznikajú po celom svete v jednom kuse. A nie je tomu inak ani u nás na Slovensku. A vždy sa nájde nejaká, o ktorej ste ešte mnohí nepočuli a ktorú sa zároveň počuť oplatí. Napríklad na jar pred troma rokmi sa na východe začala formovať kapela FROM DUSK TILL DAWN. Na jeseň sa do zostavy pripojila pôvabná speváčka s perfektným hlasom a od vtedy to bolo už len lepšie.

 

Ako to už býva, páni a dáma začali s covermi. Spočiatku sa točili okolo žánrov hard&heavy, no postupne presedlali na modernejšiu metalovú nôtu. Skladby kapiel ako Asking Alexandria či Bring Me The Horizon odeli do svojského šatu a ženský vokál im dal úplne novú tvár.

 

V máji 2017 kapela nahrala prvú vlastnú demo skladbu Paradoxes a začala viacej koncertovať. Koncom toho roka prišla ďalšia nahrávka v podobe piesne New Dawn a taktiež zmena mena tejto formácie na SMOKEDROP. Pod týmto menom v auguste začali nahrávať debutové EP You Are, ktoré bude obsahovať päť skladieb. Jeho vydanie môžete očakávať prostredníctvom všetkých digitálnych platforiem na prelome januára a februára.

 

Na podporu svojho minialbumu Smokedrop vydávajú aj lyric video k piesni My Own Mind a 9. februára spolu so svojimi fanúšikmi a kapelou L4ST oslávia jeho vydanie v košickom Cassbare. Navyše na leto plánujú spolu s českou formáciou INCEPTION OF FALL dlhšiu koncertnú šnúru po slovenských a českých kluboch, ktoré by malo predbežne zahŕňať mestá Banská Bystrica, Bratislava, Ostrava, Olomouc a Praha. Ďalšie mestá a konkrétne dátumy, samozrejme, v priebehu roka kapela doplní. Navyše sa na každom koncerte môžete tešiť na ešte jednu lokálnu kapelu.

https://youtube.com/watch?v=699OeVQEGkA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *