Špinavý blues rock zo stoner garáže a spievajúca šamanka

Bohémske alternatívne blues-rockové duo The Picturebook spoločne s psychedéliou napáchnutými BLACK MIRRORS na jar v Prahe pripomenú atmosféru legendárneho Woodstocku.

Spievajúci gitarista s epileptickým bubeníkom dokážu skvelo prevetrať tie najlepšie tradície prastarých žánrov blues, rock’n’roll a možno aj niečo ako country tak, že už pri prvom započutí sa vám v hlave objaví otázka „kde som toto už počul?“. Krajina pôvodu – nemecké Severné Porýnie-Vestfálsko – tu rozhodne nesedí, pretože by ste naisto dali ruku do ohňa, že Fynn a Philipp sú z Yucca Valley. Pokiaľ si radi vypočujete Toma Waitsa, Black Rebel Motorcycle Club, The Dead Weather alebo dokonca Johnyho Casha, ste doma!

Pred pár rokmi by sme napísali, že toto je presne tá hudba, ktorá sa hodí do zafajčených barov plných dievčat, ktoré večer nemajú kam ísť. Dnes, keď sa v baroch už toľko nefajčí, to s tým prirovnaním úplne neplatí, ale kto dopije tie panáky, ktoré sú všade po stoloch?

Odpoveď vám dajú BLACK MIRRORS, ktorí ako keby hudobne vypadli z pravej rockovej garáže, takže v ich prítomnosti neostane žiadna „polka“ len tak na mieste. Ich zemitý rock v „stoner botách“ a v alternatívnom saku hlasovo definuje živočíšna bosorka Marcella Di Troia. Toto bluesrockové kvarteto okrem hypnotizujúcich melódií a šamanskej psychedélie očarí naviac aj spievajúcim šamanom.

Špinavý blues rock zo stoner garáže a spievajúca šamanka

The Picturebook, Black Mirrors, Futurum Praha 21.3.2020

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *