Špička talianskej scény vystúpi v Bratislave

Už 1. decembra vystúpi v bratislavskej Fuge talianska kapela ZIPPO. Špička talianskej stoner rock a heavy psych scény príde do nášho hlavného mesta už tretíkrát. Na decembrovom koncerte ich budú sprevádzať slovenskí MILLHOUSE a UNDERDOSE.

 

„Ak chcete pochopiť našu hudbu úplne, musíte otvoriť svoju dušu aj srdce,” hovorí kapela Zippo, ktorá je na scéne už viac ako 10 rokov. Ich hudba sa nedefinuje ľahko. Útržky štýlov prog rock, psych, stoner, hard rock a dokonca post-metal tvoria dokopy celok, ktorý je pre poslucháčov výzvou. Členovia kapely vždy na prvé miesto dávali hudbu, čím si vysvetľujú aj svoj dlhoročný úspech u fanúšikov. Doteraz vydali štyri albumy: Ode To Maximum (2006), The Road To Knowledge (2009), Maktub (2011) a najnovší After Us (2016), ktorý prezentujú v rámci aktuálneho turné. Každý z nich znie inak, After Us je prvým albumom v štvorčlennej zostave a zároveň je doteraz najviac priamočiary. Ich koncerty sú často opisované ako to najoriginálnejšie a najhlučnejšie, čo diváci kedy videli.

 

Kapela Millhouse aktuálne finišuje svoj akustický album Owls On The Hunt, ku ktorému zverejnila rovnomenný prvý singel, a postará sa o kvalitnú heavyrockovú atmosféru. Hudba kapely Underdose je symbiózou relatívne rôznorodého hudobného cítenia jej štyroch členov a je výsledkom viacročného dozrievania v špine zafajčených klubov. Ich prístup bol koncom roka 2012 zhmotnený v split-LP Dose Of Mud v spolupráci s kapelou Mudhole. Momentálne pripravujú vydanie EP nových skladieb.


Použité zdroje:
Daniela Grečnerová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *