Spevák z legendárnych Scorpions odmieta, že za ich hitom stojí CIA

Spevák z legendárnych Scorpions odmieta, že za ich hitom stojí CIA
Spevák z legendárnych Scorpions odmieta, že za ich hitom stojí CIA

Novinár Patrick Radden Keefe z plátka New Yorker nedávno odvysielal podcast s názvom Wind of Change. Každý, kto pozná rockovú muziku, vie, že ide o jeden z najväčších hitov legendárnych Sorpions.
Žurnalista Keefe skúmal v podcaste možnosť, že túto skladbu vytvorila CIA ako nositeľa propagandy studenej vojny. Čo si o tom myslí vokalista a skladateľ Klaus Meine zo Scorpions? Pre médium Trunk Nation uviedol, že to jednoducho nie je pravda.

„Začiatkom tohto roka som robil interview. Myslím, že meno novinára bolo Patrick Keefe. Prišiel za mnou až do Nemecka z New Yorku, aby som zodpovedal jeho otázky. Matthias (gitarista Scorpions) s ním neskôr telefonoval. Celé sa to sústreďovalo na otázky okolo Moscow Music Peace Festival a Wind of Change. Vyzeral ako skvelý človek, ako veľmi sympatický a milý. Asi uprostred interview sa ma Keefe spýtal: ´Klaus, už si počul o tom, že Wind o Change zložila CIA?´A ja som sa začal smiať, strašne som sa smial. Odpovedal som mu: ´Takže, milý priateľ, ty si myslíš, že robíš interview so skladateľom alebo so špiónom?´ Smial som sa ďalej. Bolo to veľmi zvláštne.“

Tento podcast vyšiel až teraz pred nedávnom. „Títo ľudia sú veľmi profesionálni a veľmi kreatívni a spôsob, ako všetko spojili dokopy, vyzerá, ako keby sme sa pozerali na seriál z Netlixu, pravda? Vznikol podcast, ktorému môže uveriť veľa ľudí. Môže sa to niekomu javiť ako fascinujúca myšlienka, ale je to len zábavný výmysel. Nič na tom nie je pravda,“ uzavrel Meine. Neskôr pripustil domienku, že Keefe žartoval, keď sa ho spýtal týmto štýlom na nesmrteľný hit.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *