Spevák skupiny Bring Me The Horizon zničil stôl kapele Coldplay na odovzdávaní cien NME

Frontman kapely BRING ME THE HORIZON, Oli Sykes, si pri vystúpení na odovzdávaní cien NME nenechal ujsť príležitosť na zviditeľnenie a upozornenie na krivdu, ktorá, zdá sa, ešte stále v jeho srdci pretrváva. Ide o udalosť sprevádzajúcu vydanie album Sempiternal, na ktorom si chlapci z BMTH zvolili ako cover-art albumu tzv. flower of life (kvet života). Podobný motív sa objavil aj na najnovšom počine jemných chlapcov z COLDPLAY, čo sa Sykesovi rozhodne nepáčilo. Svoje rozhorčenie dal všetkým najavo najskôr v rozhovore spred niekoľkých mesiacov a posledný výstup na odovzdávaní NME cien stál naozaj za to. Počas vystúpenia zišiel z pódia, pristúpil ku stolu, kde sedeli členovia Coldplay, postavil sa na ich stôl, prevrátil ho a jasne ukázal, aký má na situáciu stále názor.

Spevák skupiny Bring Me The Horizon zničil stôl kapele Coldplay na odovzdávaní cien NME

Sykes sa v interview vyjadril nasledovne: „Možno o tom spočiatku nevedeli, ale keď si vygooglite ‚flower of life‘, prvá vec, ktorá sa zobrazí, je ‚Bring Me The Horizon – Sempiternal‘. Niekto im jednoducho musel niečo povedať, takže či to bolo zámerné, alebo nie, je to to isté.“

„Koniec koncov, symbol je veľmi starý a nie je náš. V podstate je cool, že skupina tak veľká, ako je Coldplay, symbol takisto zdieľa s ľuďmi.“

Hlavne po dodatku sa však naskytá otázka, prečo bolo celé toto divadlo potom dobré? Sykes na jednej strane tvrdí, že mu to rozhodne nie je jedno, nie je z toho nadšený a nepáči sa mu plagiátorstvo symbolu, ktorý ani nie je vlastníctvom BMTH a ako sám priznal, ide o starý symbol. Na strane druhej ale dodáva, že je super, keď kapela ako Coldplay zdieľa rovnaký kvet života s ľuďmi, ktorí ich počúvajú. Pripočítajme k tomu posledný devastačný výstup na stole a vyjde nám z toho celkom pekná telenovela.

Navyše, keď zoberieme tvrdenie, že prvé, čo vám na Google vybehne po zadaní spojenia flower of life by mal byť cover albumu Sempiternal, takisto to nie je pravda. Presvedčiť sa môžete sami.

Najvtipnejšie na celej veci je, že členovia Coldplay počas celého aktu nepohli ani brvou, usmievali sa a pravdepodobne si vôbec neuvedomili existenciu celej kapely Bring Me The Horizon. Nuž, každá minca má dve strany a Coldplay má asi vlastný svet, v ktorom metalové kapely asi nemajú veľa miesta. Každopádne, po výstupe si bude kapela musieť doplniť informácie a čo-to „pogoogliť“.

Nech už sa to do budúcna vyvinie akokoľvek, príjemný metalový rozruch vie vždy potešiť a popri nemastných-neslaných správach vnesie trošku osvieženia aj tam, kde by sme to najmenej čakali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *