Soulfly sa v lete vrátia na Slovensko

Cavalerovci prosto nikdy nemajú dosť. Teda aspoň Max určite a zjavne sa mu páči aj na Slovensku. Najbližšie si ho budeme môcť spolu so SOULFLY vychutnať už v júli v Bratislave. Aby toho nebolo málo, privedie so sebou aj syna Zyona.

 

Soulfly sa na Slovensko vracajú po dvanástich rokoch. Pravda, Cavalerovcov sme tu mali ani nie tak dávno, ale s návratom ku koreňom Sepultury a oboch bratov. Tentokrát k nám príde iba mladší Max spolu s novou generáciou v podobe svojho dvadsaťpäťročného syna Zyona, ktorý spolu s otcom hráva v Soulfly od roku 2012 na poste bubeníka.

 

Zyon rozhodne podedil talent, keďže sa mal od koho učiť. Nielen od otca a strýka Iggora, ale napríklad aj od Roya Mayorgu (ex-bubeník Soulfy, v súčasnosti v Stone Sour) či bubeníka Black Sabbath Billa Warda. Do hudby svojho otca sa Zyon dokonca dostal ešte pred narodením, keď Max použil tlkot Zyonovho srdca z ultrazvuku v úvodnom intre skladby Sepultury Refuse/Resist.

 

Takou perličkou je, že na skladbe Revengeance z albumu Enslaved od Soulfly z roku 2012 sa okrem Zyona mihli aj zvyšní dvaja Maxovi synovia – mladší Igor junior a najstarší nevlastný Richie.

 

Maxova brazílska horúca krv mu jednoducho nedovolí postáť, preto stále vidíme niečo nové od tejto legendy. Naposledy to bol album Cavalera Conspiracy a so Soulfy Archangel z roku 2015, ktorý by sa však už čoskoro mal dočkať nasledovníka. Kapela na novej nahrávke pracuje už od januára a dočkať by sme sa jej mohli niekedy v lete, pričom by sa mala uberať smerom, ktorý udal kultový Sepulturin Roots vydaný v roku 1994 tesne pred Maxovým odchodom zo skupiny. Ako budú takéto skladby znieť od Soulfly, sa dozvieme už 9. júla v bratislavskom MMC.


Použité zdroje:
Foto: metal-archives.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *