Sonata Arctica zavíta na Slovensko s novým albumom

Obľúbení fínski melodici SONATA ARCTICA vydajú 6. septembra už svoj desiaty štúdiový album Talviyö, ktorý bude obsahovať jedenásť nových skladieb. Jednu z nich už títo titani svojho žánru dokonca stihli vypustiť do sveta. Pocta stať sa prvým singlom z pripravovanej novinky sa dostala piesni A Little Less Understanding, ku ktorej bolo vytvorené lyric video.

 

Hlas kapely Sonata Arctica Tony Kakko o tejto skladbe povedal, že textovo je to „v podstate pokračovanie piesne I Have A Right a hovorí o ťažkostiach pri robení správnych rozhodnutí, čo sa týka výchovy nových ľudských bytostí.“

 

Keďže kapela pripravuje albumovú novinku, je taktiež samozrejmé, že prednedávnom ohlásila aj svoje európske turné. To ponesie názov The Raven Still Flies Over Europe a odštartuje 11. novembra v Štokholme.

 

„Po tom, čo sme od minulého leta makali na novom albume, ktorý je konečne hotový, je čas opäť sa vrátiť na cesty s novým materiálom a novou šou. Minulú jar sme si akustické turné naprieč Európou skutočne užili a určite bude zábava vrátiť sa späť a vytvoriť si spoločne nové spomienky. Berieme so sebou pár skvelých kapiel, takže na vás čakajú úžasné noci,“ hovorí na margo turné klávesák Henrik „Henkka“ Klingenberg.

 

Kapelu budú počas celej tejto šnúry sprevádzať dve ďalšie zoskupenia. Jednou z nich sú Američania EDGE OF PARADISE s pôvabnou Margaritou Monet za mikrofónom. Počas svojho osemročného fungovania stihli vydať dve dlhohrajúce dosky, na ktorých sa snúbia hardrockové riffy s vplyvmi melodického metalu a silným ženským vokálom. Druhá formácia, ktorá sa k fínskej hviezde pridá, si hovorí TEMPLE BALLS. Páni, ktorí pochádzajú rovnako ako headlineri celého turné z Fínska, privezú so sebou poriadny glam/hardrockový náklad.

 

Kapela zahrá počas tohto turné koncom novembra v Budapešti aj Viedni, no pre slovenských fanúšikov bude určite najväčším potešením 21. november, kedy má kapela naplánovanú zastávku vo zvolenskej Rates Arene. Vstupenky sú už v predaji.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *