SodomaFest plný nadupaného metalu, ale bez sodomie

Čo vám napadne, keď sa povie Dolný Kubín? Jasné, je to ,,metropola“ Oravy. Je tam špičková galéria, druhá najnavštevovanejšia na Slovensku s exponátmi od 15. storočia, Literárne múzeum P. O. Hviezdoslava a kúsok odtiaľ v Oravskom Podzámku je Oravský hrad. Jednoducho ideálne miesto na výlet za kultúrou. Ale čo tak spojiť dennú kultúru s tou večernou? Na to budete mať príležitosť 17. decembra. V dolnokubínskom Klube 77 sa uskutoční v poradí už šiesty ročník SodomaFestu.

 

Tento rok sa tu predstavia interpreti smrtiaceho a čierneho kovu z troch krajín. Z Poľska to sú IZURUS a EMBRIONAL, z Čiech SEZARBIL a zástupcovia našej krajiny sú mikuláščania DARKTIMES a FEEL A CURSE.

 

Izurus sú poľskí deathmetalisti z mesta Bielsko–Biala. Vznikli v roku 2010 a minulý rok vydali debutové EP Brutal Decomposition. Ich hudba je priamočiara, plná rýchlych kopákov a growlu, doplnená občasnými divokými gitarovími rifmi.

 

Embrional je ďalšia, ale služobne staršia deathmetalová poľská kapela. Vznikli už v roku 2003. Ponúkajú pomerne členitejšiu hudbu. Na konte majú dva albumy Absolutely Anti-Human –Behaviors (2012) a minulý rok im vyšiel The Devil Inside.

Najväčšími ťahúňmi večera budú zrejme liptovské kapely, keďze Dolný Kubín je na skok od Mikuláša a určite ich tam bude sprevádzať aj ich fanklub LMDM. Momentálne majú obidve kapely čosi spoločné. Tým je Nar Akh, ktorý je už aj súčasťou deathmetalového Feel A Curse. Najprv s nimi odgrowluje set a potom po pauze nabehne s gitarou do svojej materskej kapely blackmetalistov Darktimes.

 

Prvý sa na pódiu predstavia českí blackmetalisti Sezarbil z Brna, služobne najstaršia kapela celého festu. Vznikli v roku 1998. Na konte majú 3 štúdiové albumy. Posledný im vyšiel v roku 2009 s názvom Dark God. Hudobne vám ponúknu raw blackmetal s ,,pobožnými“ textami. Akcia oficiálne začína o 18:00. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *