Socha v Španielsku dostala make up v štýle KISS

História-nehistória, niektorím ľuďom nie je nič sväté. Napríklad jednému (alebo viacerým) fanúšikovi KISS nerobilo žiadny problém upraviť fasádu jednej zo sôch na katedrále z dvanásteho storočia. Pamiatka dostala make up v štýle jedného zo zakladajúcich, dnes už bývalých členov Petra Crissa, ktorý už prebral aktuálny bubeník zostavy Eric Singer.

 

Španielska polícia vyšetruje vandalizmus spáchaný na južnej strane katedrály Santiaga de Compostellu. Príslušné autority žiadajú o pomoc pri hľadaní: ,,Katedrála Santiaga je súčasťou svetového dedičstva. Patrí nám všetkým. Rovnako, ako je tento vandalizmus dôkazom totálneho nedostatku rešpektu a ľudskosti, zároveň je aj zločinom. Pomôžte nám nájsť osobu alebo osoby, ktoré sú zaň zodpovedné.“

 

Páchateľa či páchateľov zatiaľ nedolapili, ale ak sa tak stane, čaká ho pokuta vo výške až 172 000 dolárov. Farba zo sochy bude odstránená laserom tak, aby nedošlo k žiadnemu poškodeniu. Podľa všetkého si dotyčný mal dobre rozmyslieť, čo robí skôr, ako vykonal tento zločin. Obdiv ku kapele sa predsa dá vyjadriť aj inak a bez toho, aby došlo ku škodám.

Socha v Španielsku dostala make up v štýle KISS

,,Vyzdobená“ socha na katedrále


Použité zdroje:
Foto: variety.com, ultimateclassicrock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *