Snovonne zverejnila nový klip a prvé dátumy turné Nightmare Cabaret

Pred nedávnom, keď sme vám naposledy priniesli informácie o novinkách z dielne SNOVONNE, zmienili sme sa aj o fakte, že by rada natočila videoklip ku každej skladbe z jej posledného albumu z roku 2017 The Child And The Bitch. A všestranne nadaná Sno, ktorá drvivú väčšinu vecí okolo svojej muziky zvláda úplne sama, ani tento raz neklamala a nesklamala.

 

Tvrdo(hlavo) si ide za svojím názorom a snom. A práve vďaka jej nehynúcej zanietenosti a neobyčajnej kreativite sa môžu fanúšikovia pôvabnej Snovonne opäť tešiť z nového videoklipu. Tentoraz si vybrala z talónu desiatich piesní, kde ešte šesť čakalo na svoju vizuálnu stránku, titulný track The Child And The Bitch.

 

Ako inak, v sólo réžii Snovonne, je toto video vizuálnym odtlačkom všetkého, čo album reprezentuje. Teda tém duality a skresleného vnímania sveta, ktoré interpretka načrtáva v päťminútovej sekvencii temnoty a surrealistických výjavov. Nový videoklip by sa dal označiť za akúsi estetickú nočnú moru snúbiacu v sebe psychológiu, anatómiu aj náboženstvo.

 

Treba uznať, že vtesnať toto všetko do päťminútového klipu chce skutočne značnú dávku skúsenosti. A tých ma očividne Snovonne na rozdávanie. Opäť to nie je obyčajný klip, ktorý by mal lepšie predať muziku. Je to sebestačné umelecké dielo symbioticky dopĺňajúce jej naliehavý hudobný prejav. Je to asi to najtemnejšie, čo doposiaľ vyšlo z dielne Snovonne, avšak stále je každý kúsok tohto klipu zahalený rúškom elegancie iba jej vlastnej.

 

Spomínaný súboj dokonale vykresľujú postavy odeté v čiernych a bielych farbách, jedna osobnosť spovedajúca sa druhej či osobnosť podávajúca človeku pomocnú ruku, kým ho tá druhá škrtí. Toto video je také podmanivé, že určite každého človeka musí zasiahnuť na úrovni vedomej aj podvedomej. Ak sa do neho skutočne ponoríte, podmaní si vás a vezme vám dych.

 

Samotná Snovonne o ňom hovorí: „Ako som už zmienila, album je o boji medzi naším ja pri narodení a tým, čo z nás svet urobí. Časom je možné zvyknúť si na svoje vnútorné súboje. Keď ich prestanete potláčať, prispôsobíte sa, začnete sa vyvíjať a stanete sa konečne jednou osobnosťou, pretože si uvedomíte, že práve tie vnútorné boje z vás robia jeden úplný celok. Robia vás tým, čím ste. A práve tento stav som chcela vo svojom novom videu zachytiť.“

Snovonne zverejnila nový klip a prvé dátumy turné Nightmare Cabaret
Snovonne zverejnila nový klip a prvé dátumy turné Nightmare Cabaret

V najbližších mesiacoch Snovonne čaká veľmi veľa práce. Momentálne pracuje na novom klipe pre slovenskú metalcoreovú kapelu Rust2Dust. Taktiež spolupracuje s talianskou industrial/electrometalovou kapelou J.T.R. Sickert. Týchto muzikantov ste už niekoľkokrát mohli vidieť aj u nás na Slovensku práve po boku kapely Snovonne. Zoskupenie vydáva onedlho novú dosku a Sno má na starosti artwork k nej a tiež dva videoklipy. V dvoch skladbách bude dokonca hosťovať aj ako speváčka. Takže sa máme načo tešiť.

 

Ak sa vám však stále máli, potešíme vás. Sno popri tomto všetkom stíha písať svoj nový materiál a plánovať svoje zimné turné. Doposiaľ sú potvrdené koncerty v Litve, Estónsku, Slovinsku, Fínsku, Francúzsku a Snovonne, samozrejme, neobíde ani svoje rodné Slovensko. Domovinu poteší dvoma koncertmi koncom januára. Túto umelkyňu spolu s jej kabaretom nočných môr budeme mať možnosť vidieť a počuť 24. januára v bratislavskom Randali a 25. januára v Nitre u Frankieho v spoločnosti Talianov J.T.R. Sickert a mladých slovenských metalistov Rust2Dust.

 

Zatiaľ môžete Snovonne podporiť kúpou čohokoľvek z jej webového obchodu SnoVille a pokiaľ ste ešte stále nepočuli nový album, tak po registrácií na jej webe, dostanete jeho digitálnu verziu úplne zadarmo. Tak si pokojne spríjemnite čakanie na blížiace sa turné skvelou muzikou.


Použité zdroje:
Foto: Snovonne

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *