Snovonne vypustila prvý videoklip z nového albumu

Presne mesiac pred vydaním tretej dlhohrajúcej dosky The Child And The Bitch, 17. marca, vypúšťa SNOVONNE do sveta prvú plnohodnotnú ochutnávku tohto albumu v podobe videoklipu k skladbe Best Days. Ako pri všetkých klipoch, ktoré má Snovonne na konte, aj tu platí, že je autorkou. Ako sa hovorí od prvého po posledné, od scenáru po strih. Pri tvorbe svojich klipov sa vraj zameriava hlavne na to, aby tam bol dobrý nápad, myšlienka a aby boli umelecké. Teda také, aké by klipy mali byť a aké kedysi v drvivej väčšine aj boli. „Nefandím super HD kvalite a podobným veciam, ktoré sterilizujú výpoveď,“ vraví, ale vzápätí dodáva, že sa nemusíme báť. Nový klip si, samozrejme, pozrieme v HD rozlíšení. Ale nápad, dizajn, strih a hlavne atmosféra toho celého sú pre ňu ako autorku a umelkyňu prvoradé.

 

Vizuálne spracovanie prvého singlu z nového albumu výrazne podporuje myšlienku celého albumu, teda vzťah nevinného dieťaťa a mrchy, ktorú z neho svet spravil. V klipe je toto mierne rozdvojenie osobnosti vyjadrené dvomi postavami, z ktorých je jedna slepá, preto iba spieva a druhá je nemá, preto sa vyjadruje pomocou posunkovej reči. [Videoklip] zobrazuje snahu vyjadriť sa za akýchkoľvek podmienok a tiež zdôrazňuje to, že nemôžu bez seba existovať napriek tomu, že si nerozumejú.“ Nápad s posunkovou rečou chcela Snovonne zrealizovať už dlhšie. Teraz na to bol ale asi najvhodnejší okamih. Nič však nepríde len tak samé od seba a aj ona sa reč nepočujúcich musela najskôr naučiť. Posunky sa učila na diaľku s tútorkou. Korektorkou medzinárodných posunkov, ktoré môžete v klipe vidieť, bola pani Anna Šmehilová ml. (EFFETA, Slovensko).

 

Ak sa už teraz tešíte na ďalšie kvalitné videá z dielne Snovonne, tak vás potešíme. Druhé video k skladbe z nového albumu vychádza spolu s ním, teda 17. apríla. Hneď na to v máji kapela vyráža na turné, ktoré prejde cez Lotyšsko, Taliansko, Fínsko, Česko, Rakúsko a zasiahne aj našu krajinu dvoma koncertmi v Nitre a Bratislave. Ak ste veľmi nedočkaví, tak jeden dátum je už známy. Festival Rock Metal Camp Fest, ktorý bude prebiehať 26. a 27. mája vo francúzskej obci Saint-Hilaire-les-Places, bude hostiť totiž aj kapelu Snovonne.


Použité zdroje:
Foto: snovonne.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *