Snovonne predstaví nový album aj na Slovensku

Slovenská speváčka, skladateľka a producentka Snovonne, ktorá dlhodobo žije v Spojených štátoch amerických, aktuálne vyrazila na európske turné. Uvidíme ju aj v Bratislave.

Na koncertnej šnúre, počas ktorej vystúpi vo Fínsku, Taliansku, Litve, Lotyšsku, Poľsku, ale aj v Čechách a na Slovensku, propaguje svoj aktuálne pripravovaný album The Child and the Bitch (Chronicles 1984-2014).

Snovonne absolvuje európske turné spoločne so svojou kapelou v zložení Samuli Tuomas Mäkelä (gitara), Peter Báleš (basgitara) a Lukáš Michálek (bicie). Prostriedky na nahrávanie nového albumu sa hudobníčka snaží získať prostredníctvom crowdfundingovej kampane na portáli Indiegogo.com.

„Album sa zaoberá vzťahom medzi detskou dušou a mysľou dospelého človeka, a potrebou udržať obe v akejsi rovnováhe. Mojím cieľom je nahrať platňu, na ktorej neriešim, čo je dobré a čo zlé, alebo čo je populárne a čo nie. Hotovú nahrávku nerobí dobrou len to, ako znie. Musí to byť komplexné umelecké dielo – potrava pre dušu,“ hovorí Snovonne.

Speváčka zo svojho tretieho štúdiového albumu dosiaľ zverejnila niekoľko demonahrávok. Na finálnej podobe nového CD chce začať pracovať hneď po tom, ako sa vráti do Spojených štátov. O produkciu sa postará Eric Koondel zo štúdia Audio Refinery, ktorý sa podieľal na ostatnom albume Snovonne s názvom The Nightmare Bride (2012). Novinka vyjde pod hlavičkou amerického vydavateľstva Rogue Records.

Koncertné turné Snovonne – Prelude to a Bitch Tour 2015:

04.02. – Bar No Name, Ikaalinen
05.02. – Bar Loose, Helsinki
06.02. – Jack The Rooster, Tampere
07.02. – Rockbar, Turku
13.02. – CHDK, Chodziez
14.02. – Underground, Poznan
17.02. – Kain, Praha (+ JTR Sickert)
18.02. – Brooklyn, Brno (+ JTR Sickert)
19.02. – Randal, Bratislava (+ JTR Sickert)
20.02. – Klub 77, Banská Bystrica (+ JTR Sickert)
21.02. – Frankie Rock Club, Nitra (+ JTR Sickert)
27.02. – Borderline, Modena (+ JTR Sickert)
28.02. – Work In Progress, Padova (+ JTR Sickert)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *