Smrť Chestera Benningtona šokovala svet

Každý dúfal, že je to len hoax a neprišli sme o ďalšieho významného člena rockovej scény. 20. júl však zarmútil nielen fanúšikov kapely LINKIN PARK. Portál TMZ zverejnil správu, že 41-ročný spevák Chester Bennington bol ráno nájdený vo svojom dome v Los Angeles mŕtvy. Obesil sa.

 

Informáciu potvrdil Benningtonov kapelný kolega Mike Shinoda. „Šokovaní a zdrvení, ale je to pravda. Oficiálne vyhlásenie vyjde hneď, keď ho budeme mať,“ napísal na svoj Twitter.  Frontman Linkin Park bol v čase svojej smrti v dome sám, jeho rodina bola mimo mesta. Našiel ho zamestnanec na poschodí, údajne v spálni.

 

Chester si za svoj osudný deň vybral práve ten, kedy by jeho blízky priateľ Chris Cornell oslávil 53. narodeniny. Spevák známy z kapiel Soundgarden či Audioslave odišiel z tohto sveta len pred dvomi mesiacmi, keď sa tiež obesil. Neboli však len priateľmi, Chester bol krstným otcom jedného z Chrisových detí.

 

Len pár hodín predtým, ako táto smutná správa obletela svet, zverejnila kapela nový videoklip k piesni Talking To Myself, ktorý zachytáva momenty z ich európskeho turné. V rámci neho sa 11. júna predstavili aj v Prahe. Na 20. júl, len o niekoľko hodín po tom, čo bolo objavené telo, mala kapela naplánované fotenie.  Budúci týždeň malo pokračovať v Amerike ich svetové turné k poslednému albumu.

Onen posledný album… Na One More Light (2017) kapela zásadne zmenila svoj štýl a na dosku sa valila vlna kritiky najmä z radov fanúšikov, no nešetrili ju ani kritici, medzi ktorými sa objavilo označenie ako „najhorší album v diskografii skupiny“. Linkin Park majú ale na konte ďalších šesť albumov, ich názov nie je pojmom len na poli alternatívneho rocku či nu metalu, ale po celom svete a hity ako Numb, In The End, What I’ve Done či New Divide poznajú milióny ľudí. Chester predtým, ako sa stal súčasťou LP (pôvodný názov kapely bol Xero), spieval vo viacerých kapelách, jednou z nich bola napríklad Grey Daze. Pár rokov bol aj spevákom Stone Temple Pilots.  Z debutového albumu Linkin Park Hybrid Theory (2000) sa predalo takmer 30 miliónov kópií a nasledovaný bol ďalším úspešným albumom Meteora (2003). Mnohí práve tieto dva albumy označujú za najlepšie kúsky ich diskografie.

 

V súkromí si prešiel sexuálnym zneužívaním v detstve (kvôli tomu už v minulosti nad samovraždou uvažoval) aj závislosťou od drog či alkoholu. Z dvoch manželstiev mal 6 detí.

Aktualizácia 21. 7. 2017:

Keďže Chester nezanechal žiadny list na rozlúčku, skutočný dôvod jeho rozhodnutia vziať si život sa asi nikdy nedozvieme. Objavujú sa ale rôzne teórie o tom, že k tomu mohli prispieť negatívne reakcie na posledný album Linkin Park. Spevák sa viackrát vyjadril, že je na album veľmi pyšný a nové skladby mu pomohli zmeniť pohľad na svet. Už v minulosti trpel depresiami a v posledných rozhovoroch neraz spomenul boje so svojimi vnútornými démonmi.

 

Podľa najnovších informácií sa v spálni, kde svoj život ukončil, našla prázdna fľaša alkoholu, no žiadne drogy. Turné po Severnej Amerike bolo zrušené.

Aktualizácia 24. 7. 2017:

Linkin Park na svojej facebookovej stránke zverejnili prvé oficiálne vyhlásenie k smrti svojho speváka:

,,Drahý Chester,

naše srdcia sú zlomené. Nárazové vlny žiaľu a popierania stále prenikajú cez našu rodinu, keď nás zovrie to, čo sa stalo. Dotkol si sa tak veľa životov, možno ešte viac, ako si si uvedomoval. V posledných pár dňoch sme videli výlev lásky a podpory, verejnej aj súkromnej, z celého sveta. Talinda a rodina si to vážia a chcú, aby svet vedel, že si bol najlepší manžel, syn a otec; rodina nikdy nebude kompletná bez teba.

 

Rozprávať sa s tebou o budúcich rokoch spoločne, tvoje vzrušenie bolo nákazlivé. Tvoja neprítomnosť  zanecháva prázdnotu, ktorá nemôže byť nikdy vyplnená – búrlivý, vtipný, ambiciózny, kreatívny, milý, štedrý hlas nám v miestnosti chýba. Snažíme sa pripomínať si, že démoni, ktorí ťa od nás vzali preč, boli vždy súčasťou dohody. Koniec koncov, spôsob, akým si spieval o týchto démonoch, bolo v prvom rade to, vďaka čomu sa každý do teba zamiloval. Nebojácne si ich vystavil, tým nás spojil a naučil nás byť viac ľudskejší. Mal si najväčšie srdce a čo si mal na srdci, to na jazyku.

 

Naša láska k tvorbe hudby a vystupovaniu je neuhasiteľná. Aj keď nevieme, akú cestu si naša budúcnosť vyberie, vieme, že každý jeden z našich životov bol lepší vďaka tebe. Ďakujeme ti za tento dar. Milujeme ťa a veľmi nám chýbaš.

 

Až kým sa znovu neuvidíme,

LP.

 

Navštívte Chester.LinkinPark.com

Smrť Chestera Benningtona šokovala svet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *