Smashing Pumpkins majú za sebou nový singel s pôvodnými členmi, videoklip aj zásah polície

SMASHING PUMPKINS sa ozývajú vo veľkom štýle. Svojich fanúšikov už pred pár týždňami potešili vydaním prvého singla od zostavy vrátane pôvodných členov Jamesa Iha a Jimmyho Chamberlina po osemnástich rokoch. Nazvali ho Solara a aby bola radosť z neho ešte väčšia, pred pár dňami k nemu pridali aj videoklip.

 

Pôvodná zostava je takmer kompletná, chýba len basgitarista D’arcy Wretzky. V takomto zložení sa Smashing Pumpkins vydajú na turné Shiny And Oh So Bright, ktoré začína 12. júla. Ochutnávkou pred ním má byť práve nový videoklip k piesni Solara. Dá sa predpokladať, že nebude jediný, keďže sa Billy Corgan nechal už začiatkom roka počuť, že s gitaristom Ihom pracovali na ôsmich skladbách.

 

Turné ešte oficiálne nezačalo, no kapela koncom júna odohrala šou v klube Troubadour, po ktorej sa vrátili do domu, kde pred takmer dvomi dekádami natáčali videoklip ku skladbe 1979. Na akcii nazvanej 1979 House Party mala kapela odohrať 14 skladieb pre tých, ktorí mali dosť šťastia na to, aby sa na túto akciu dostali. Všetko však skomplikovali policajti, ktorých volali nahnevaní susedia. Tí sa sťažovali na to, že v ich susedstve parkuje príliš veľa áut a koncert spôsobuje enormný hluk, aj keď boli o ňom dopredu informovaní. Policajti po príchode koncert prerušili.


Použité zdroje:
loudersound.com, loudwire.com
Foto: loudersound.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *