Slovinskí black metaloví experimentátori Snogg vydali druhý album

Slovinskí black metaloví/ambient experimentátori Snøgg predstavia svoj druhý dlhohrajúci album s názvom The Ritual of the Sun, ktorý sa na verejnosť dostane 17. júla. Album tvorí vlastne len jedna súvislá skladba v dĺžke 37 minút a inšpiráciou k jej vzniku boli mýty a legendy rôznych náboženstiev uctievajúcich Slnko.
 
Snøgg vznikli v roku 2013 v meste Velenje a odvtedy sú na ceste, na ktorej objavujú abstraktné kreatívne idey. Aj pre to samých seba definujú ako “Freeride Black Metal”, pričom ich hudba obsahuje rôzne variácie temna, extrému a zvláštnych zvukových elementov.

Toto úspešné duo tvoria Ulv a Mørke a zatiaľ sa objavili na viac ako 60 akciách, a to nie len v domovskom Slovinsku, ale aj v zahraničí, pretože obaja považujú za dôležité, aby kapely chodili na turné a podporovali tak svoju produkciu. Samozrejme, na pódiu či v štúdiu im robia spoločnosť hosťujúci muzikanti, ktorí sa veľmi radi zapájajú do tejto nikdynekončiacej jazdy plnej experimentov a improvizácie. Aj preto Snøgg nikdy nepredvedie rovnakú show dvakrát a zakaždým ponúka svojim fanúšikom nový a nový zážitok.

Slovinskí black metaloví experimentátori Snogg vydali druhý album
Slovinskí black metaloví experimentátori Snogg vydali druhý album

Novému albumu predchádzalo vydanie dosky Chhinnamasta, oproti ktorému je nový počin viac v štýle ambient. Kreatívne duo hovorí, že základom pre vznik nového materiálu bola najmä jedna improvizačná live show, a to presne 25. decembra 2018 v lokalite Škofja Loka v Slovinsku, ktorú neskôr nahrali v štúdiu RMC Kunigunda, Velenje.

Snøgg sú:

Ulv – gitara, klávesy, vokály, rituály
Mørke – bicie, kúzla

Sprievodní muzikanti:

Khøzl – basa
Obscurum – basa
Lord Ov Røngg –  basa
Dr. Blut – vokály
Neo-Cymex (predtým známy ako Ampulex Dementor) – špeciálne efekty
Anino Üfø Leatherbee – viola, vokály
Azbuka – vokály, efekty
Vrag – vokály
Kutwyv – efekty
Tscheppetschee – vokály, dron
Lennart – gitara
Zeench – gitara
Diujazver – gitara, bicie
Bagot – teatrálnosť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *