Slovenský metal putuje ďaleko za hranice

Je to vždy veľká radosť, keď sa slovenské undergroundové kapely dostanú za hranice našej republiky. A to nie len pre kapely samotné, ale aj pre všetkých ich fanúšikov a milovníkov dobrej a tvrdej muziky. Reprezentovať kvalitnou hudbou našu malú kvalitu vo svete a priniesť svoje životné vystúpenia možno aj našincom žijúcim ďaleko za hranicami je veľkou udalosťou.

 

Možno ste sa pozastavili pri slovnom spojení vo svete, ale tento raz to naozaj nie sú koncerty v Česku, Poľsku ani inom susednom štáte. Prešovčania ETTERNA, ktorí nedávno vydali svoj nesmierne úspešný debut Chaotic, si 17. a 18. mája 2019 zahrajú v ruských veľkomestách Petrohrad a Moskva. A aby toho nebolo málo, spoločnosť na týchto koncertoch budú robiť úspešnej fínskej kapele Battle Beast.

Na opačnú stranu sa vydajú dve momentálne najpopulárnejšie kapely slovenskej tvrdej scény. Určite už viete o kom je reč. Veď napríklad taký ČAD je na scéne už úctyhodných dvadsaťpäť rokov a na konte má päť štúdiových albumov. Keď sa k tomu pridajú tri ocenenia RHA za nahrávku roka, stovky koncertov a tisícové davy, ktoré ich už videli, tak bolo načase, aby sa vybrali potešiť svojich verných aj do Londýna.

 

Tou druhou bandou nie je nikto iný ako prešporskí thrashoví zbojníci CATASTROFY, ktorí majú na konte v podstate to isté, čo Čad, akurát zatiaľ s menšími ciframi. Dve dosky a jedno ocenenie RHA za album roka. Stovky koncertov platia aj v tomto prípade a hlavne nesmieme opomenúť ich nezabudnuteľné a nesmierne živelné vystúpenia. Spoločnosť im bude robiť ešte slovenská melodická deathmetalová formácia SANDBRIDGE z Popradu.

 

Koncert sa odohrá 7. septembra v Čechmi aj Slovákmi známom londýnskom podniku Sinbin At The Plough & Harrow (Danube Regale). Pripravte sa na domáce pivo, poriadnu muziku a fajn atmosféru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *