Slovenskú hudobnú ligu ovládla kapela Inside

V novembri 2018 sa v Košiciach konal už 7. ročník hudobnej súťaže Slovenská Hudobná Liga (SHL), ktorej jedným z víťazov predchádzajúcich ročníkov je aj prešovská kapela Helenine oči. Tento rok je vďaka svojmu víťazstvu v tejto súťaži na výslní kapela INSIDE.

 

Prihlasovanie kapiel prebiehalo do januára 2018. Dvadsaťosem prihlásených interpretov sa stretlo v piatich základných vyraďovacích kolách. Základné kolá sa konali od 1. februára do apríla a prebiehali v mestách Svidník, Banská Bystrica, Nitra a Poprad. Z týchto kôl postúpili do finále v košickom GES Clube Kristína Debnárová band (Bratislava), Klons (Bratislava), Virvar (Kremnica), Autumn Smile (Čadca), Inside (Zlaté Moravce) a Tusté Baletky (Senica).

 

Pred odbornú porotu, ktorú tvorili skúsení muzikanti, textári, novinári a ľudia pohybujúci sa v slovenskom hudobnom priemysle, sa 21. novembra postavilo týchto šesť interpretov. Finále bolo veľmi vyrovnané, keďže zúčastnení finalisti sú všetci vynikajúci muzikanti. Porota hodnotila súťažiacich slovne a každý jej člen udeľoval aj body jednotlivým interpretom, ktoré sa následne sčítavali a vyhodnocovali počítačom.

 

Keďže sa súťaže zúčastnili kapely hrajúce rôzne žánre, udeľovalo sa prvé miesto v kategórií SOFT a HARD. Kategóriu SOFT vyhrala Kristína Debnárová Band a prvé miesto v kategórii HARD získala kapela Inside. Táto zlatomoravecká banda si odniesla aj cenu Absolútneho víťaza súťaže. Tretie miesto v súťaži obsadila Kristína Debnárová band, druhé Tusté baletky. Za Inside si zaslúžene odniesol cenu aj vyhodnotený najlepší muzikant Martin Vago (gitara).

 

Do Zlatých Moraviec si tak päť talentovaných a skvelých muzikantov prinieslo tri ocenenia ako neskutočnú odmenu a zadosťučinenie za ich skvelé výkony a doteraz vynaložené úsilie. Pri hodnotení kapely Inside padali samé superlatívy aj z úst riaditeľa súťaže Ľubomíra Sluka. Porotca, „spievajúci doktor” MUDr. Juraj Vančík, dodal, že konečne je po niekoľkých rokoch počuť o meste Zlaté Moravce aj v pozitívnom smere a že sa môže pochváliť aj najlepšou kapelou, ktorej porotcovia predpovedali hviezdnu budúcnosť.

 

Kapela INSIDE funguje od roku 2013, vydala dva štúdiové albumy – V tieni mesiaca a Na vlnách a v týchto dňoch dokončuje svoj tretí album Čas. Sústreďuje sa na vlastnú tvorbu v štýle epického hard rocku v slovenskom jazyku. Kapelu bolo možno vidieť aj na festivaloch ako Topfest či Rock pod Kameňom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *