Slovensko v máji čakajú pohanské povstania

BALFOR je kapela z východnej Ukrajiny, pôsobiaca pod týmto názvom od roku 2001. Svoj štýl charakterizuje ako ukrajinský barbarský black metal, dodáva ale, že toto iba sčasti vystihuje jej temnú a dramatickú, ale zároveň melodickú hudbu. Pôvodne kapela vznikla iba ako projekt, ale po úspechu prvého albumu Volki Severa sa jej členovia rozhodli pokračovať. Kapela sa vyjadrila, že zásadným krokom bolo nahranie EP Pure Barbaric, ktoré umožnila sťahovať zdarma, čím sa dostala do širšieho medzinárodného povedomia a k zmluve s vydavateľstvom, v ktorom vydali ďalší album Barbaric Blood. Ich najčerstvejšia dlhohrajúca doska Black Serpent Rising vyšla 15. januára 2017 a kapela sa ju rozhodla odprezentovať aj v rámci pripravovanej akcie Noc Besov XI – Pohanské povstania.

 

Táto akcia sa koná od roku 2010 a je zameraná hlavne na kapely, ktoré sa zaoberajú pohanskou tematikou. Formácia Balfor na ňu pozýva na svojej stránke slovami: „Radi by sme vás všetkých uvideli na rituáloch, ktoré predvedieme v chrámoch nižšie uvedených.“ Na cestu, po ktorej budú rozsievať čierne hady, si prizvali svojich dlhoročných priateľov, kapelu RAVENTALE, ukrajinskú black/doommetalovú formáciu, ktorá od začiatku fungovania v roku 2005 stihla vydať sedem štúdiových albumov a jednu kompiláciu. Balfor ale nebudú sprevádzať sami.

 

Ďalšou pagan/blackmetalovou formáciou je bulharská VRANI VOLOSA, pôvodne založená ako one-man-band, ale postupne prerástla do plnohodnotnej a úspešnej kapely. Štvoricu na Noc Besov uzatvára ten najčistejší black metal od susedov z Moravy, ktorí si hovoria DEGORYEN.

Slovensko v máji čakajú pohanské povstania
Slovensko v máji čakajú pohanské povstania

Zaujímavé na tomto turné je, že len málokedy máte toľko možností pozrieť si kapely na turné a nechodiť ani veľmi ďaleko od domova. Z ôsmych koncertov, ktoré zasiahnu Česko, Poľsko a Slovensko, bude u nás totiž až päť. Pokiaľ máte v obľube pohanskú a blackmetalovú hudbu, netreba váhať a chopiť sa jednej z možností, ktorých je tento raz naozaj mnoho.

 

5. máj Banská Bystrica – Rock Klub Tartaros (SK)

6. máj Prešov – Amfiteáter (SK)

7. máj Rožňava – Rakwa Music Club (SK)

8. máj Brezno – Dart Club (SK)

10. máj Bielsko-Biala – Rudeboy Club (PL)

11. máj Dubnica nad Váhom – Piváreň (SK)

12. máj Wroclaw – Ciemna Strona Miasta Rock Club (PL)

13. máj Brno – Faval (CZE)


Použité zdroje:
balfor.info, thunderartbooking.weebly.com/noc-besov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *