Slovenky za hudobnými nástrojmi II.

Po úspechu prvej časti tu máme pre vás ďalšie slovenské hudobníčky, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť. 

 

ANTÓNIA VALISKOVÁ

Antónia Valisková je basgitaristka v košickej powermetalovej skupine RAVENCLAW. K hraniu na nástroj sa dostala v štrnástich rokoch, keď v kapele jej bratov práve potrebovali basgitaristu. Dali jej príležitosť, ktorej sa okamžite chopila a tvrdo trénovala. Pre ROCKER.SK prezradila, že si koncerty zakaždým veľmi užíva a počas šou dáva zo seba maximum. Reakcie fanúšikov pod pódiom či po koncerte jej dodávajú silu a toto leto to bude pre ňu už desať rokov vzájomného dobíjania energie medzi publikom a kapelou. Antónia taktiež pôsobila v deathmetalovej kapele Killchain, ktorá hrala rozdielny štýl, no zábava na pódiu bola pre ňu rovnaká a na časy s touto skupinou má veľmi dobré spomienky. Medzi hudobné vzory, ktoré ju najviac ovplyvnili patrí Gamma Ray na čele s Kaiom Hansenom, Helloween, Edguy, Pantera, Freedom Call či Avantasia. Antóniu spolu s Ravenclaw môžete najbližšie vidieť a počuť na festivaloch Rock pod kameňom, More Than Fest, Cassovians Metalliance Fest a taktiež v popradskom Rock Fabric.

Slovenky za hudobnými nástrojmi II.

 

JANA „DŽANA“  FUJAKOVÁ

Janu Fujakovú môžete poznať najmä z deathmetalovej skupiny DEPRESY, kde hrá na klávesy, no ani zďaleka to nie je jediný hudobný nástroj, ktorý ovláda. Už na základnej škole chodila dlhé roky na klavír, na strednej ho vymenila za gitaru, aby si, podľa jej slov, mohla zahrať Nirvanu. Klavíru však zostala verná dodnes popri husliach, spevu a v podstate všetkom, čo vydáva zvuk. Vždy bolo jej snom mať kapelu, piesne si skladala už odmalička a k metalu ju priviedli kamaráti zo strednej školy, ktorí jej predstavili skupiny ako Cradle of Filth a Therion. Tvorivé obdobie zažila aj so skupinou Essence Of Existence, s ktorou nahrali tri albumy. Taktiež pôsobila v skupine Galadriel. Už osem rokov sa venuje aj bluesu a funku v kapele Bluesraiders, kde sa môže spevácky a tvorivo realizovať. Netreba zabudnúť ani na jej pôsobenie v Storyum, kde sa veľa naučila, najmä čo sa týka práce s hlasom. Medzi jej obľúbené hudobné skupiny patria Septicflesh, Arcturus, Silent Stream Of Godless Elegy, Dying Passion, The Gathering, Xerath či In This Moment. V hudbe potrebuje počuť hĺbku, energiu, záľudnosť a intonačnú krásu. Neustále má chuť niečo tvoriť, učí sa hrať na bicie, nahráva v štúdiách a popri tom pracuje aj na vlastnom projekte.

https://youtube.com/watch?v=zpNq4umYqpc

Slovenky za hudobnými nástrojmi II.

 

Dievčatá z WASTED STRINGS

Žilinskú rockovú kapelu WASTED STRINGS tvorí päť šikovných dievčat. Gitaristka Tina sa k hudobnému nástroju dostala náhodou pri hľadaní voľnočasovej aktivity. Gitara ju oslovila a hrá na ňu približne tri roky. Medzi jej najobľúbenejších interpretov patrí Ozzy Osbourne, Red Hot Chili Peppers, Rammstein a Ján „Gloro“ Štubňa. Druhou gitaristkou je Stanka, ktorá sa k nástroju dostala pred šiestimi rokmi, keď jej kamaráti potrebovali do skupiny gitaristu. Od tej doby sa hraniu začala venovať naplno a v každej voľnej chvíli. Medzi kapely, ktoré ju inšpirujú, patria Porcupine Tree, Dream Theater, King Crimson, Devin Townsend či Pink Floyd. Bubeníčku Zuzku bicie nástroje zaujali už na základnej škole, keď sa spolu so spolužiačkami rozhodli, že sa začnú učiť na tento nástroj hrať. Bicie ju začali veľmi baviť a dnes hrá už šesť rokov. Jej obľúbené hudobné skupiny sú AC/DC, Bullet For My Valentine, The Pretty Reckless, Avenged Sevenfold či Parkway Drive. Basgitaristka Mary pôvodne hrala na bicie a neskôr si nástroj vymenila so Zuzkou, ktorá hrala na basgitare. Späť k bicím sa však nevrátila a na basovú gitaru hrá už štyri roky. Medzi jej hudobné vzory patria AC/DC, Iron Maiden, Joan Jett,  Slade a My Chemical Romance. Skupina má v pláne tvoriť nové skladby a najbližšie si dievčatá budete môcť vypočuť 23. apríla na Trnovských hodoch pri Žiline či 30. júla na Mojšovských hodoch.

Slovenky za hudobnými nástrojmi II.

 

Prvú časť článku nájdete tu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *