Slovenky za hudobnými nástrojmi

Už sme vám predstavili ženy, ktoré vládnu hudobným nástrojom v zahraničí, no šikovné hudobníčky nechýbajú ani na Slovensku. Tu je niekoľko rockeriek z domácej scény.

 

VEVE WOLF

Veve Wolf je bubeníčka bratislavskej punkrockovej kapely LAST OF US. Veronika v jednom rozhovore prezradila, že k bicím sa dostala už v pomerne útlom veku, kedy ju za ne posadil jej otec. Celý život mala k hudbe blízko a vo veku 17 rokov sa rozhodla, že by sa jej mohla vážnejšie venovať. Zariadila si skúšobňu so starými bicími jej otca a s kamarátmi trénovali na coveroch od Nirvany či Black Sabbath. Na bicie nástroje sa učila sama a po príchode na vysokú školu do Bratislavy začala navštevovať aj základnú umeleckú školu, aby sa zbavila chýb, ktoré nadobudla v období, kedy sa na nástroj učila hrať sama. Keď mala 18 rokov, pôsobila v kapele Conqueror, čo bola pre ňu obrovská výzva, veľa sa tam naučila a posunulo ju to vpred. V roku 2013 odohrala niekoľko koncertov aj so skupinou Lostinmind.

 

MIRIAMA HODOŇOVÁ

Bubeníčka Miriama Hodoňová je zakladajúcou členkou metalovej skupiny EUFORY, ktorá vznikla v roku 2008. Mirka je rodáčka z Martina, vyrastala v muzikantskej rodine a je vyznávačkou heavy metalu, glam metalu a hard rocku 80. rokov. Skupina, ktorá pôvodne začala pôsobiť ako Def Leppard revival, vydala minulý rok debutový album s názvom Flying Island Eufory. Najväčší hudobný vzor je pre Miriam práve Rick Allen z Def Leppard. Taktiež obdivuje bubeníkov z Iron Maiden a Halloween. O kapele si môžete viac prečítať tu

 

Dievčatá z POISON CANDY

Dievčenskú rockovú kapelu POISON CANDY tvoria hneď tri talentované hudobníčky. V zostave Miri J. – spev, sólová gitara, Patt Will – basgitara a Michaela Crash – bicie nástroje hrajú prevažne cover verzie rockových piesní od AC/DC, Joan Jett či Lennyho Kravitza. Prvé autorské skladby skupiny sa volajú Too LateStuck In Rock. V roku 2013 kapela zvíťazila v celoslovenskej autorskej a interpretačnej súťaži Bystrické tóny. Ich hlavnou inšpiráciou sú rockové kapely 70. a 80. rokov ako napríklad Black Sabbath, Guns N‘ Roses, Bon Jovi, Whitesnake či Alice Cooper. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *