Slováci Persona Grata zahrajú v pražskej O2 Aréne s Dream Theater

Slováci Persona Grata si zahrajú s veľkými hviezdami – Dream Theater a bývalým členom Thin Lizzy, vystupujúcim teraz pod názvom Black Star Riders. To všetko na festivale Prague Sounds Good!, ktorý 28. júna premení pražskú O2 arénu na prehliadku rockových gigantov.

Je to pre nás nesmierna česť a zároveň rešpekt, zahrať si na jednom pódiu s takou legendou progresívneho rocku, akou je Dream Theater. Sú to práve oni, vďaka ktorým sme si zvolili tento žáner. Sú našou veľkou inšpiráciou a vzorom a pevne veríme, že na tomto koncerte dokážeme zo seba dostať maximum aby sme oslovili aj tých najnáročnejších fanúšikov hudby,“ hovorí frontman kapely Persona Grata Martin Stavrovský.

Persona Grata je progresívno-rocková formácia, ktorej sa ako jednej z mála východoeurópskych kapiel podarilo preraziť nielen na koncertných pódiách v susedných krajinách, ale aj v Amerike. 

Debutový album kapely z roku 2013 „Reaching Places High Above“, pri ktorého recenziách nešetrili chválou tuzemské ani zahraničné médiá, bol nominovaný na „album roka“ v kategórií Hard and Heavy na Radiohead Awards rádia FM a následne ho v tej istej kategórii nominoval Zväz autorov a interpretov, ktorý zaradil skupinu do kategórie „objav roka“.

Minulý rok absolvovali Bratislavčania úspešné turné s venezuelským gitarovým virtuózom a dizajnérom neobvyklej 14-strunovej gitary – Felixom Martinom. Absolvent Berklee School of Music spojil svoje sily s kapelou Persona Grata a spoločne odohrali 8 koncertov v Českej Republike a na Slovensku.

Výrazný zvuk Persony Grata a jej originálne poňatie progresívneho rocku učarovalo aj samotnému Mike Portnoyovi z Dream Theater – Slovákov minulý rok pozval do USA na najprestížnejší progresívny festival Progressive Nation at Sea.

Viac o Prague Sounds Good! na http://on.fb.me/1EAKnnY, info o kapele Persona Grata nájdete na www.personagrata.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *