Slobodná Európa vstupuje do novej éry

Slovenská punk & rock´n´rollová kultová legenda Slobodná Európa vstúpi začiatkom budúceho roka do druhého štvrťstoročia svojej existencie. Oslavy 25. výročia kapely prinesú na pulty obchodov dlhoočakávaný nový album a do hudobných klubov veľké koncertné turné. Skalných fanúšikov, ktorí si chcú naposledy vychutnať jej aktuálny koncertný program, pozýva „Slobodka“ na svoje posledné tohtoročné vystúpenia v Bratislave. 

Legenda československého undergroundu, kapela Slobodná Európa, chystá veľké veci. Po úspešnom megaturné po boku kolegov z Horkýže Slíže „sa zahriala“ na to, aby mohla v roku 2014 osláviť svoje vlastné 25. výročie na scéne. A aké by to boli oslavy bez nového albumu… Milovníci Slobodnej Európy a jej hudby sa môžu tešiť tiež na novú dosku, ktorú Whisky a spol. pokrstia v priebehu koncertnej šnúry. 

Skôr, než sa obľúbená „Slobodka“ poprvýkrát predstaví naživo s novým koncertným programom, jej priaznivci sa môžu rozlúčiť vo veľkom štýle s tým aktuálnym. A to na dvoch koncertoch v bratislavskom klube Randal 3. a 4. októbra 2013. Ako prezrádza frontman Whisky, súčasťou oboch večerov bude i premiéra titulnej skladby z pripravovanej dosky. Ako hostia nadupaných rockových šou sa predstavia spriatelené rockové partie. Vo štvrtok si zahrá ako predkapela jedna z najväčších undergroundových legiend, trenčiansky Chór Vážskych Muzikantov. V piatok privedie publikum do varu Hviezda – nový projekt bratislavských undergroundových legiend z kapiel Kosa Z Nosa a Med, v zložení Tomáš Ďurovka (spev), Peter Prekop (basgitara), Peter Hajdin (gitara) a Vlado Wittgruber (bicie). 

Slobodná Európa vstupuje do novej éry

Keďže o vstupenky máme zo strany fanúšikov pravidelne veľký záujem, rozhodli sme sa opäť pre 2 koncerty po sebe, ako to máme vo zvyku, aby sa lístky ušli naozaj každému,“ vyjadril sa na margo pripravovanej šou manažér kapely Miloš Oríšek z agentúry Gentle Groove Production. Ako dodal, vstupenky sú pre fanúšikov pripravené v predpredaji už teraz, a to priamo na mieste koncertov, v bratislavskom Randal Clube. 

Termíny a miesta koncertov Slobodnej Európy

3.10. Bratislava – Randal Club hostia: skupina Chór Vážskych Muzikantov
4.10. Bratislava – Randal Club hostia: skupina HVIEZDA

Viac informácií nájdete na http://www.slobodnaeuropa.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *