Slipknot potvrdili množstvo nového materiálu

Mnohí fanúšikovia SLIPKNOTU boli sklamaní, keď Corey Taylor povedal, že momentálne sa venuje Stone Sour a Slipknot sú teraz na vedľajšej koľaji. Z toho bolo na nejaký čas jasné neočakávanie nového materiálu od jednej z najväčších kapiel. Ale mohlo by to byť aj inak, keďže Clown potvrdil napísanie niekoľkých nových skladieb.

 

V nedávnom rozhovore pre NME Shawn ,,Clown“ Crahan potvrdil, že skupina má aktuálne napísaných dvadsaťsedem nových skladieb, z ktorých je až sedem či osem kompletne hotových. Prvotné práce na pokračovateľovi .5: The Gray Chapter započali už niekedy v marci. V júni sa zase Corey Taylor vyjadril, že pôjde opäť o niečo agresívnejšie: ,,Chcem urobiť niečo znepokojujúce. Chcem zájsť tam, kde sme neboli už veľmi dlhú dobu. Ešte neviem, čo to znamená, ale myslím si, že keď to začujem, budem vedieť, čo je to.“ Kedy bude nový album dokončený alebo vyjde zatiaľ nikto zo skupiny neprezradil, no Crahan sa vyjadril, že uvažujú rovno o dvojalbume.

 

Časť Crahanovho vyjadrenia pre NME: ,,Rozhodli sme sa urobiť veci inak. Naše vydavateľstvo bolo kúpené a predané, ľudia, čo mi kedysi radili, sú preč, no stále sa držíme. Nebudeme čakať na Coreyho Taylora, kým povie, že je pripravený, ani na mňa nebude nikto čakať, kým dokončím režírovanie filmu. A rovnako to je aj v prípade, že niekto z nás ide na turné s inou kapelou. Každé tri až štyri mesiace sme sa stretávali a písali sme asi tridsať dní. Aktuálne máme rozpracovaných okolo dvadsaťsedem kúskov, pričom sedem či osem z nich je hotových. Nie sú to kompletné skladby, k tomu ešte majú ďaleko. Je to bod, kde sa ľudia začnú sťažovať, že tu nie je Corey Taylor alebo že Jim Root chce robiť niečo iné. Od nás ako od umelcov je očakávané, že každé tri až štyri mesiace sa spojíme a vyprodukujeme umenie. Snažili sme sa vytvoriť toľko umenia, koľko len bolo možné. Naším cieľom je dostať sa niekde, kde by sme potenciálne mohli urobiť dvojalbum. Či už sa tam dostaneme alebo nie, o tom nemám poňatia. Je takmer nemožné dostať sa do takého bodu, pretože musíš mať veľa hudby a vybrať len tú najlepšiu. Ale rád by som urobil dvojalbum a rád by som urobil koncepčný album. Rozprával som sa s Coreym a Jimom a nielen, že to urobíme, ale nepôjdeme do toho bezhlavo. Musí to byť správne, aby to pasovalo nám všetkým.“


Použité zdroje:
Foto: musicfeeds.com.au

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *