Slipknot opäť posúva hranice

Známa kapela SLIPKNOT prišla s ďalším dôkazom, že metal napreduje ruka v ruke s modernými technológiami. Zverejnili totiž 360° video z ich koncertu na Knotfeste. Kapela na ňom hrá skladbu The Shape z ich (už celkom legendárneho) albumu Iowa (2001). Ďalším výnimočným okamihom v súvislosti s touto skladbou je, že ju naživo vtedy hrali vôbec po prvý raz. A zároveň bol po prvýkrát do playlistu zaradený úplne celý spomínaný album.

 

Toto video kapela vytvorila z vďačnosti, respektíve na oslavu toho, že ich YouTube kanál prekonal hranicu jednej miliardy videní. Je to ďalší veľký medzník v kariére tejto kapely. Shawn „Clown“ Crahan, ktorý toto video na minuloročnom Knotfeste režíroval, sa vyjadril: „Od začiatku bola cieľom kapely Slipknot svetová dominancia. Cieľ je aj dnes rovnaký. Video k skladbe The Shape, natočené na našom festivale Knotfest, a viac ako jedna miliarda zhliadnutí na našom YouTube kanáli dokazujú, že sa to deje. Či sa vám to páči, alebo nie.“

 

Slipknot momentálne oddychuje po turné k albumu 5: The Gray Chapter (2014) a Corey Taylor sa zatiaľ naplno venuje kapele Stone Sour. Ale už v marci Crahan potvrdil, že kapela začína tvoriť materiál, ktorý sa neskôr stane ich šiestou dlhohrajúcou doskou. „Píšeme niečo s kapelou a, samozrejme, aj s Coreyom. Ale áno, máme pauzu a máme dlhšiu pauzu. Potrebujeme ju, keďže sme boli na turné vlastne tri roky.“ Takže kým sa Slipknot opäť objaví vo veľkom štýle, môžete dosýta točiť všetkými kamerami na novom videu k skladbe The Shape.


Použité zdroje:
teamrock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *