Slipknot odhalili názov nadchádzajúceho albumu, novú skladbu aj masky

Naposledy sme o tejto často kontroverzne vnímanej skupine písali v súvislosti s vyhodením perkusionistu Chrisa Fehna, ktorý zažaloval zvyšok SLIPKNOT za to, že dostával menší podiel zo ziskov ako ostatní. Vtedy bola na oficiálnej stránke uvedená správa od kapely o rozdelení ciest s Fehnom, ktorá o niekoľko dní neskôr zmizla a Chris je stále všade uvádzaný medzi aktívnymi členmi.

 

Tentokrát ale prichádzajú s pozitívnejšími správami. Špekulácie sa totiž neviedli len o Fehnovom (ne)vyhadzove. Šírili sa i v súvislosti s nadchádzajúcim albumom, ktorého titul sme si doteraz mohli iba domýšľať na základe prvého zverejneného singlu All Out Of Life, s ktorým sa spájala aj fráza: ,,We are not your kind“. No pokiaľ sledujete dianie okolo tejto kapely, určite ste už museli zachytiť dátum 9. august, čo sa objavil už niekoľkokrát bez akéhokoľvek bližšieho vysvetlenia a raz s tým, že súvisel s ohláseným turné Knotfest Road Show, kde ste v sekcii stránky Lístky mohli v jednom z odsekov zachytiť práve 9. august ako oficiálny dátum vydania albumu. Logicky sa z neho dalo vyčítať, kedy plánujú vypustiť do sveta krakena, keďže sa zmienili, že pôjde o temnú a brutálnu nahrávku, ktorá by mohla byť aj ich poslednou, čo sa zatiaľ nijako nepotvrdilo ani nevyvrátilo.

 

Tajomstvom však stále zostávalo meno albumu, už skôr tak trochu naznačené vytvorením stránky wearenotyourkind.com, neskôr presmerovanej na knotfestroadshow.com. Teraz konečne oficiálne potvrdili, že nahrávka vyjde v lete (nie, že by sa to už ľudia nedovtípili) a bude sa volať We Are Not Your Kind.

 

Lenže to nie je všetko, čo odhalili niekoľko dní avizovaným dátumom 16. mája. Na oficiálnej stránke kapely ste dokonca mohli vidieť rýchly odpočet práve k číslam tohto dňa. A každý tipoval rôzne veci. Najčastejšími verziami však boli, že príde nová skladba alebo odhalenie nových masiek. Tie skupina sľúbila už skôr a pokiaľ sledujete jednotlivých členov aj na sociálnych sieťach, potom ste isto zachytili, ako Corey Taylor odhalil kúsok svojej masky už pred nejakým časom a dialo sa tak aj pri minimálne jednom ďalšom členovi. Ani jeden ale neukázal masku celú, až doteraz. S príchodom 16. mája totiž skutočne prišla nová skladba Unsainted, lenže nebola to jediná aktualizácia, keďže práve v tomto klipe odhalili nové masky. 

Nová skladba mnohým ľuďom pripomenula skôr štýl Stone Sour, druhej kapely vokalistu Coreyho Taylora. Rozhodne ale nie úplne, lebo sa tu stále nachádza viac typického slipknotovského feelingu. A predsa len netreba zabúdať na to, že aj v Slipknot Taylor často používa čisté stránky svojho hlasu. Novým použitým prvkom je napríklad chorál ženských hlasov. 

 

S novinkami ale prišla aj nová záhada, keďže od spomínaného zmazania oficiálneho vyjadrenia k vyhodeniu Chrisa Fehna nikto nevie, či Fehn stále skutočne zostáva členom alebo je ním iba na papieri. Každopádne, v klipe na Unsained vidieť deväť členov, ale to, či je tam aj Chris alebo ho kapela nahradila niekým iným a nič neohlásila, vedia zatiaľ len oni…

 

Zoznam skladieb We Are Not Your Kind:

 1. Insert Coin
 2. Unsainted
 3. Birth Of The Cruel
 4. Death Because Of Death
 5. Nero Forte
 6. Critical Darling
 7. Liar’s Funeral
 8. Red Flag
 9. What’s Next
 10. Spiders
 11. Orphan
 12. My Pain
 13. Not Long For This World
 14. Solway Firth

Použité zdroje:
Foto: FB kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *