Slipknot konečne oznámili dátum vydania albumu

Trvalo štyri roky, kým sme sa dočkali ohlásenia nahrávania nového albumu americkej skupiny SLIPKNOT. A potom ešte nejaký ten piatok, kým prišiel aj názov spolu s dátumom vydania. Teraz je jasné, že sa na novinku môžeme tešiť už toto leto.

 

Najskôr kapela už minulý rok dávala von náznaky o práci na nadchádzajúcej nahrávke. Potom na Dušičky vypustili do sveta singel All Out Of Life, no stále bez ďalších bližších informácií o albume. A nakoniec až teraz, iba pred pár dňami, vznikla stránka wearenotyourkind.com, kde sa nachádzal odpočet, ale kapela k nemu nič nepovedala a medzi fanúšikmi rozvírila šumy dvomi smermi. Niektorí tipovali, že sa konečne dozvieme dátum vydania nového albumu. Iní to zase videli na dátumy nadchádzajúceho turné. No keď odpočet dosiahol nulu, nakoniec sa ukázali pravdivé obe úvahy.

 

Stránka wearenotyourkind.com sa presmerovala na knotfestroadshow.com, kde sa objavili dátumy pre severoamerickú vetvu turné, ktoré Slipknot absolvujú po boku zostáv Volbeat, Gojira a Behemoth.

 

Podľa názvu stránky Knotfest Roadshow by v podstate malo ísť o akúsi zmenšenú kočovnú verziu Knotfestu, festivalu, ktorý Slipknot zvyknú organizovať. Tomu nasvedčuje nielen väčší počet kapiel, ale aj fakt, že na stránke je zmienené aj múzeum masiek, oblečenia a predmetov použitých členmi kapiel, vrátane takých vecí, čo zatiaľ nikdy fanúšikom neukázali. Nie je však známe, či s takýmto formátom šou plánujú ísť i do Európy alebo nie.

 

To by bolo k zaujímavostiam. Ale v sekcii info sa dozviete v poslednom odseku i to, že keď si kúpite online lístky na nadchádzajúce turné, ale musia byť dva – zrejme sa to týka len aktuálne zverejnenej severoamerickej vetvy – dostanete k nim digitálnu kópiu nového albumu, ktorý má oficiálny dátum vydania stanovený na 9. august. Pravda, nikde sa nenachádza nič o tom, ako sa bude nahrávka volať, no logicky sa podľa predchádzajúceho názvu stránky dá predpokladať, že ponesie titul We Are Not Your Kind. Teda, pokiaľ kapela nechcela nejako zavádzať. Ale bude lepšie počkať si, kým ho prezradia sami oficiálne.

 

Spolu s novým albumom, ktorý má byť podľa Coreyho Taylora zlom a poriadne temnou jazdou, pričom All Out Of Life označil za nie až takú temnú a brutálnu, ako je zvyšok nahrávky, by sme sa vraj mali dočkať aj ďalšej novej série masiek, takže sa nechajme prekvapiť. Každopádne to, čo Slipknot na nás chystajú, je jednoznačne brutálne a veľké. A dúfajme, že nie posledné, hoci sa tým vyhrážajú.


Použité zdroje:
Foto: brooklynvegan.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *